Lenovo IdeaPad Gaming 3 Uncharted'da FPS 50'lere kadar düşüyor

anil_1907fb

Zeptopat
Daha fazla  
Bu hafta Lenovo IdeaPad Gaming 3 model bir laptop aldım Ryzen 7 5800H işlemci.
RTX3060 ekran kartı 16 GB RAM var sistemin bir canavar olduğunu düşünüyordum. Fiyat performans ürünü olarak aldım ancak mesela Uncharted oynuyordum 90-120 FPS takılırken sahneler değişti o meşhur açık alanda araba sürdüğümüz sahneye geldik ve FPS 50 60'lara düştü ve daha yükselmedi. Bunun dışında da FPS yüksekteyken bile ara ara takılmalar oluyordu. Birçok oyunda pes24 de bile takılmalar yaşanıyordu. Windows 11'den 10'a geçtim ancak sorun çözülmedi. Bu sisteme bu durum normal mi yoksa sıkıntılı bir durum mu, satıcı ile iletişime geçtim ve değiştirecekler sizce benim cihaz mı sorunlu yoksa genel olarak sistemin kapasitesi bu mu?

Canavar derken misalen hocam öğrenciyim maksat istediğim oyunları oynayabilmek 😂, laptop 0 ve yeni geldi arka planı kontrol ettim anormal bi şey yok sıcaklık değerleri yine aynı çözüm bulamadım satıcı değişim yapalım dedi umarım çözülür

Öncelikle canavar benzetmesi pek uygun değil. Şu anda idare edecek özellikler ama yeni oyunları yüksek ayarlarda oynamak isteyen kimseleri memnun etmeyebilir.

Bu düşüşlerin birçok sebebi olabilir. Arka planda çalışan uygulamalar, virüs, sıcaklıklar vs.
Bide hocam asıl sormaya çalıştığım şey şu dedim ya mesela pes 24 te falanda takılmalar oldu sekiro da takılmalar oldu yurt odasındayım arkadaşim da aynı model laptop var onda gtx1650 Ryzen 5 var o hiç kasma sorunu yaşamazken bende yaşandı kısacası sizce bu cihaz mı sorunludur yoksa direk sistemin kapasitesi mı bu çünkü elimdekini alıp yenisini gönderecekler performans olarak aynısı geri dönsün istemem

Son düzenleme:

Geri
Yukarı