Lenovo Legion 5 Pro laptop Cyberpunk'ta 100 dereceyi görüyor

meminalpay

Hectopat
Merhaba, bende Lenovo Legion 5I Pro RTX 3070 ekran kartlı bir laptop var. İşlemcim de i7 11800H. Cyberpunk'ta aldığım sıcaklık değerleri ektedir. Zaman zaman 98 derece 100 dereceyi görüyor. Ve işlemci gücünün %5'ini kullanıyor. Sizce bu normal mi? Bir de 1000'de 1 FPS çooook düşük neden böyle?

Ekran görüntüsü 2023-11-23 180029.png

1.5 yıl geçti alalı bakım vakti gelmiş midir? Bir de Arctic’in termal macunu ve termal pedini aldım. Sizce lenovonun termal pedlerini değiştirmeli miyim yoksa sadece macun mu değiştireyim?

1.5 yıl geçti alalı bakım vakti gelmiş midir? Bir de Arctic'in termal macunu ve termal pedini aldım. Sizce Lenovo'nun termal pedlerini değiştirmeli miyim yoksa sadece macun mu değiştireyim?

6 ayda bir bakım yapmak lazım kapalı alanda olduğu için tüm parçalar çabuk tozlanıyor fan bakımı ve termal macun pad bakımı yapıp gözle görürülür farkları görürsün.

Tamamdır, teşekkür ederim en kısa zamanda bakım yapıp değişikliği atacağım. Bir de CPU kullanımı bu kadar azken sıcaklığı neden bu kadar fazla?

1.5 yıl geçti alalı bakım vakti gelmiş midir? Bir de Arctic'in termal macunu ve termal pedini aldım. Sizce Lenovo'nun termal pedlerini değiştirmeli miyim yoksa sadece macun mu değiştireyim?

Çoktan gelmiş bakım vakti. Bakımlarını yaptırıp deneyin. Sorun çözülür.

Geri
Yukarı