Lenovo LOQ 15IRH8 için NVIDIA ekran yönetimi modu ne olmalı?

alestaa

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar bu konuda bayağı kararsız kaldım. Otomatik Optimus ve sadece NVIDIA diye 3 seçenek mevcut cihazım Lenovo LOQ 15IRH8 i7 13620H RTX 4060 16 GB 512 GB. Şu şekilde birkaç fikrim var birincisi sadece NVIDIA seçersem her şeyde RTX ekran kartını kullanacak gereksiz geliyor. İkincisi normalde otomatikte kullanıyorum. Oyun dışı Optimus seçildi diyor sistem, oyuna girince RTX devreye giriyor. Bir de Optimus tiki var sadece onu hiç kullanmadım. Biraz baktım Advanced Optimus varmış sanırım bu Lenovo modellerde.

1715035644648.png

Hocam ne konuda kararsız kaldınız ki? Masaüstünde YouTube'da dolaşırken RTX kart niye çalışsın ki ayar otomatikte kalsın ellemeyin.

Hocam bazı oyunlarda Alt Tab atıyorum geri gelince sıkıntı çıkıyor. Ama sadece NVIDIA yapınca bu durum olmuyor. Bir de sadece NVIDIA olarak seçince bazı durumlarda performans farkı ciddi oranda artıyormuş.

"Otomatik Olarak Sec" ayarindayken Advanced Optimus modunu acmis oluyorsun. "Optimus" ise eski duz Optimus ayari, o bayagi kotu. "Sadece NVIDIA Olarak Sec" ayarini secmeni onermem. Ister oradan yap ister Lenovo Vantage uzerinden yap ister BIOS'tan MUX aktif et, Lenovo LOQ 15IRH8'de maalesef ki MUX aktif edince stuttering/tearing problemi oluyor. G-SYNC sadece Advanced Optimus ile saglaniyor muhtemelen. Advanced Optimus modundayken stuttering/tearing olmuyor cunku. Bende de 15IRH8 var 4060 versiyon.

"Otomatik Olarak Sec" ayarindayken Advanced Optimus modunu acmis oluyorsun. "Optimus" ise eski duz Optimus ayari, o bayagi kotu. "Sadece NVIDIA Olarak Sec" ayarini secmeni onermem. Ister oradan yap ister Lenovo Vantage uzerinden yap ister BIOS'tan MUX aktif et, Lenovo LOQ 15IRH8'de maalesef ki MUX aktif edince stuttering/tearing problemi oluyor. G-SYNC sadece Advanced Optimus ile saglaniyor muhtemelen. Advanced Optimus modundayken stuttering/tearing olmuyor cunku. Bende de 15IRH8 var 4060 versiyon.
Benim laptopta da var bu sorun sanırım dediğiniz gibi Optimus ile alakalı bunu hiç düşünmemiştim.

Benim laptopta da var bu sorun sanırım dediğiniz gibi Optimus ile alakalı bunu hiç düşünmemiştim.

"Otomatik olarak sec" ayarindayken Advanced Optimus modunu acmis oluyorsun. "Optimus" ise eski duz Optimus ayari, o bayagi kotu. "sadece NVIDIA olarak sec" ayarini secmeni onermem. Ister oradan yap ister Lenovo Vantage uzerinden yap ister BIOS'tan MUX aktif et, Lenovo LOQ 15ırh8'de maalesef ki MUX aktif edince stuttering/tearing problemi oluyor. G-Sync sadece Advanced Optimus ile saglaniyor muhtemelen. Advanced Optimus modundayken stuttering/tearing olmuyor cunku. Bende de 15IRH8 var 4060 versiyon.

Aynı PC'ye sahibiz anlaşılan. O zaman en mantıklı ve enverimlisi otomatik mod değil mi? Bu arada vantagede GPU kipi hibrit moddaydı dokunmadım. Fanlar da otomatikte. Siz nasıl kullanıyorsunuz hocam?

Geri
Yukarı