Lenovo LOQ eleştirisi

646148

Decapat
Makaleler
1
Merhaba, bugün tekrardan içimi dökeceğim. Uzun zaman sonra MediaMarkt'a Acer Nitro 5 gelmişti, hem de tam istediğim modeli. Oturduğum yerde de stok 4 tikdi. Mutlu olmuştum, cihazın özellikle klavyesi aşırı hoşuma gitmişti. Bundan 1-2 hafta sonra moralimi bozan bir cihaz daha geldi. 1.000 TL farkla Lenovo loq adlı cihaz, ilk tasarıma baktım ve "ıyy" çektim. Özellikler kısmına bastım, basmasaydım. Giriş seviyesi laptopta 350 nit panel vardı. Üstüne cihazın ekranı 16 inçti. Ve sadece 1.000 TL fark vardı, Acer alırsam bu cihazdan dolayı pişman olacağımı biliyordum çünkü kasa, soğutma, panel, işlemci gibi şeylerde Lenovo üstündü. Tamam bunu alayım bir sorunu yok daha iyi dedim, adam gibi tek incelemesi yok cihazın. Burada bir tık moralim bozuldu çünkü Lenovo yazılımı daha önce kullanmadım, fan sesi nasıl ayarlanır falan bilmiyordum. Ben de alırken sorarım diye kendimi avuttum, sonra bir video buldum. Anlamıyordum dili ama cihazı tanıtıyordu, tam klavye kısmına geldi. Şok oldum, o klavye ne la? Cidden soruyorum bu klavye ne? Victus klavyeleri bile daha güzel duruyor. Benim Intel Pentium Lenovo cihazımın klavyesi ile aynı klavyeyi kullanmış adamlar. O ne dostum? Dert diyebilirsiniz ama klavye aşırı kötü duruyor, tam her şeyi iyi laptop buldum kronik sorunsuz klavyeye bak. Üstüne Acer RGB klavyesini görünce sinirim bozuluyordu, çok kararsız kaldım. Öyle tekrar içini dökeyim dedim, umarım konu onaylanır siz de okursunuz. Bu ara da hangi cihazı almalıyım onu da yazın. Fiyatlara bakmayın.

Dosya Ekleri

• Ekran Resmi 2023-07-19 ÖS 1.51.14.png
    Ekran Resmi 2023-07-19 ÖS 1.51.14.png
    1,4 MB · Görüntüleme: 716
  • Ekran Resmi 2023-07-19 ÖS 1.52.09.png
    Ekran Resmi 2023-07-19 ÖS 1.52.09.png
    1,2 MB · Görüntüleme: 730
Klavye konusunda haklısınız berbat duruyor. Ancak ben Acer ve Nitro arasında kalsaydım düşünmeden Lenovo derdim.
Edit:gerçekten almayın berbat duruyor Acer alın.

Merhaba, bugün tekrardan içimi dökeceğim. Uzun zaman sonra MediaMarkt'a Acer Nitro 5 gelmişti, hem de tam istediğim modeli. Oturduğum yerde de stok 4 tikdi. Mutlu olmuştum, cihazın özellikle klavyesi aşırı hoşuma gitmişti. Bundan 1-2 hafta sonra moralimi bozan bir cihaz daha geldi. 1.000 TL farkla Lenovo loq adlı cihaz, ilk tasarıma baktım ve "ıyy" çektim. Özellikler kısmına bastım, basmasaydım. Giriş seviyesi laptopta 350 nit panel vardı. Üstüne cihazın ekranı 16 inçti. Ve sadece 1.000 TL fark vardı, Acer alırsam bu cihazdan dolayı pişman olacağımı biliyordum çünkü kasa, soğutma, panel, işlemci gibi şeylerde Lenovo üstündü. Tamam bunu alayım bir sorunu yok daha iyi dedim, adam gibi tek incelemesi yok cihazın. Burada bir tık moralim bozuldu çünkü Lenovo yazılımı daha önce kullanmadım, fan sesi nasıl ayarlanır falan bilmiyordum. Ben de alırken sorarım diye kendimi avuttum, sonra bir video buldum. Anlamıyordum dili ama cihazı tanıtıyordu, tam klavye kısmına geldi. Şok oldum, o klavye ne la? Cidden soruyorum bu klavye ne? Victus klavyeleri bile daha güzel duruyor. Benim Intel Pentium Lenovo cihazımın klavyesi ile aynı klavyeyi kullanmış adamlar. O ne dostum? Dert diyebilirsiniz ama klavye aşırı kötü duruyor, tam her şeyi iyi laptop buldum kronik sorunsuz klavyeye bak. Üstüne Acer RGB klavyesini görünce sinirim bozuluyordu, çok kararsız kaldım. Öyle tekrar içini dökeyim dedim, umarım konu onaylanır siz de okursunuz. Bu ara da hangi cihazı almalıyım onu da yazın. Fiyatlara bakmayın.

Nitro. Zaten LOQ serisi iyi bir seri değil bildiğim kadarıyla. Nitro'nun yeni kasası soğutma bakımından iyi duruyor.

Fikrinizi belirtmekten çekinmeyin, okuyanlarda yazsın.

Çıkıyor ama oturduğum yerde yok, 35 de vermek istemiyorum TUF'a.

Bence verebilirsiniz ben daha önce Acer HP vs kullanmadım ve yönelmemde ASUS ve Lenovo arasında gider gelirim son dönemlerde Lenovo'nun alınabilecek cihazlarında görmediğim için hep ASUS'a yöneldim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
ingilizceniz varsa inceleyebilirsiniz

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
ingilizceniz varsa inceleyebilirsiniz
2 cihaza da bakacağım gidince, Lenovo çok hoşuma gitti ama o klavye ne arkadaş ya.

@Leowolf 3 ms panelde de ghosting varmış işe bak sen.

Dosya Ekleri

• Ekran Resmi 2023-07-19 ÖS 2.02.56.png
    Ekran Resmi 2023-07-19 ÖS 2.02.56.png
    161,5 KB · Görüntüleme: 669
Victus klavyeleri bile daha güzel duruyor.

Ayıp oluyor hocam, ışıklı Victus'um görmesin üzülür. :D Enter tuşunun üstüne virgülü itelemeleri, klavyeye hesap makinesi tuşu koymaları, ekran parlaklığı ayarının ses ayarından daha ulaşılabilir olması dışında sorun yok klavyede.

Yeni konular

Geri
Yukarı