Lenovo LOQ RTX 4060 laptop oyunda 75 dereceyi görüyor

Herhangi bir FPS kısıtlayıcı ayarın aktif olmadığını farzedersek(GPU tam yüke giriyorsa yani) gayet normal değerler. Eğer laptopu zeminden havalandırırsanız, bu şekilde bir hava sirkülasyonu sağlarsanız olumlu etki edecektir sıcaklıklara. Lâkin bu hâli de normal yani eğer dediğim gibi GPU tam yüke giriyorsa.

Ayarlar Epic'te V-Sync kapalı Hz Max 144 seçili şekilde 1080p ayarlarda bu bahsettiğim değerleri görüyorum.

MSI Afterburner.

Ben laptopun dort kosesine kalin kitap koydum, oyun oynarken oyle kullanıyorum.

Biraz saçma olacak ama örnek olması için bir görsel atar mısın😄

İndirdikten sonra ufak bir ayar yapmak gerekiyor. YouTube'da videoları vardır bir sürü, bakarsınız.

MSI var bende fan Max hızdayken yük altında 72 oluyor benimki seninkisi gayet normal.

Lenovo Vantage üzerinden baktım da fanlar otomatikte çalışıyor hiç uğraşmadım böyle memnunum açıkçası.

Lenovo Vantage üzerinden baktım da fanlar otomatikte çalışıyor hiç uğraşmadım böyle memnunum açıkçası.

Bahsettiğim ayarlar fan hızıyla alakalı değil. OSD'den bahsediyorum. İşlemci sıcaklığı, işlemci kullanımı gibi değerleri takip etmenizi sağlayacak olan ayarlardan bahsediyorum yani. Kurduğunuz gibi göstermiyor. Açıkçası ben kendim bulmakta zorlanmıştım o yüzden söyleyeyim dedim.

Teşekkürler arkadaşlar laptop kapalı olduğu için SS atamadım yine de çok yardımcı oldunuz sağ olun.

Bahsettiğim ayarlar fan hızıyla alakalı değil. OSD'den bahsediyorum. İşlemci sıcaklığı, işlemci kullanımı gibi değerleri takip etmenizi sağlayacak olan ayarlardan bahsediyorum yani. Kurduğunuz gibi göstermiyor. Açıkçası ben kendim bulmakta zorlanmıştım o yüzden söyleyeyim dedim.

Hocam başka bir arkadaş fanla ilgili bir şey yazmıştı da ona cevapladım.

Biraz saçma olacak ama örnek olması için bir görsel atar mısın😄
Hocam laptop su an yanimda degil ama musait olunca atarim. Ben elimde uygun baska bir nesne yok diye kitap koydum ama sen baska bir sey de koyabilirsin.

Yeni aldığım Lenovo LOQ marka oyuncu laptopumda Jedi Fallen Order oyununu oynuyorum. Bir ara merak ettiğim için sıcaklıkları Görev Yöneticisi'nden kontrol ettiğimde NVIDIA GPU oyundayken 73-74-75 derecelerde oluyor yük altında değilken sanırım 45-50 civarlarında oluyor bu sıcaklıklar normal mi?
Oldukça iyi değerler

Yeni konular

Geri
Yukarı