Lenovo Tab M10 tablet yavaş şarj oluyor

ArdaTR564

Hectopat
Yer
/dev/sda2
Daha fazla  
Lenovo tabletim artık yavaş şarj olmaya başladı. Neredeyse saatte %5 şarj oluyor diyebilirim. Tabletimin markası:
Lenovo Tab M10 FHD Plus TB-X606F

Batarya ömrü bitmiş olabilir veya orijinal şarj adaptörü ile şarj ediyorsan yine yavaş şarj olur çünkü bu tabletin adaptörünün gücü düşük. Ancak bu kadar yavaş şarj olmasının adaptörden kaynaklandığını düşünmüyorum.

Kanka farklı şarj cihazıyla şarj etmeye çalış yine aynısıyla bataryasının ömrü bitmiştir.
Kendim yaparım dersen bataryasını internetten sipariş ver kendin değiştir.
Diyorsanki gerek yok bilgisiyarcıya/tamriciye ver onlar bataryayı değiştirsin.

Batarya ömrü bitmiş olabilir veya orijinal şarj adaptörü ile şarj ediyorsan yine yavaş şarj olur çünkü bu tabletin adaptörünün gücü düşük. Ancak bu kadar yavaş şarj olmasının adaptörden kaynaklandığını düşünmüyorum.
Bataryanın ömrünün bitmiş olduğunu düşünmüyorum, tableti alalı 1 yıl oldu. Evet orijinal şarj aleti ile şarj ediyorum.

Diyorsanki gerek yok bilgisiyarcıya/tamriciye ver onlar bataryayı değiştirsin.

Veriyorsan adam gibi birine ver yoksa kasayı yamulturlar. Ben hep tabletimi kendim tamir ederdim normalde ama bu sefer uğraşmak istemediğinden tamirciye yollamistim kasanın kenarını yamultup ta getirmiş.

IMG_20230910_112349.jpg

IMG_20230910_112332.jpg

Bataryanın ömrünün bitmiş olduğunu düşünmüyorum, tableti alalı 1 yıl oldu. Evet orijinal şarj aleti ile şarj ediyorum.

Pil koruma modu açık mı hocam?
Ayrıca pil yöneticisini de aktif edin.
Tablete yüklediğiniz uygulamalar yüzünden de yavaş şarj oluyor olabilir. Tableti kapatıp şarj etmeyi deneyin hocam.

Veriyorsan adam gibi birine ver yoksa kasayı yamulturlar. Ben hep tabletimi kendim tamir ederdim normalde ama bu sefer uğraşmak istemediğinden tamirciye yollamistim kasanın kenarını yamultup ta getirmiş.

Eki Görüntüle 1939044

Eki Görüntüle 1939046

Pil koruma modu açık mı hocam?
Ayrıca pil yöneticisini de aktif edin.
Tablete yüklediğiniz uygulamalar yüzünden de yavaş şarj oluyor olabilir. Tableti kapatıp şarj etmeyi deneyin hocam.
Pil koruma modu kapalı, pil yöneticisi açık. Tableti de bu sorundan dolayı dün sıfırladım, şu an sadece sosyal medya uygulamaları yüklü. Tablet kapalı şarj oluyor zaten.

Pil koruma modu kapalı, pil yöneticisi açık. Tableti de bu sorundan dolayı dün sıfırladım, şu an sadece sosyal medya uygulamaları yüklü. Tablet kapalı şarj oluyor zaten.
Şarj girişi temiz mi?

Geri
Yukarı