LG Pro Lite logoda kalıyor

Redrobin

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba,

Elimde LG'nin eski bir telefonu olan Pro Lite modeli var. Telefon logoda kalıyor. Muhtemelen bu başlık defalarca açılmıştır ama bu telefona gerek LG flash tool ve gerekse LG Support tool yazılımlarıyla flash atmama rağmen işlem tamamlanmaya yakın (%80'ler gibi) yeniden başlaması gerektiği noktada yeniden başlayıp yine logoda kalıyor. Ses kısma + güç tuşları kombinasyonuyla factory hard reset yapınca ekranda sadece Android logosu ve üzerinde kırmızı ünlem işareti çıkıyor ve bir süre sonra yine logo ekranına kendiliğinden dönüp öylece kalıyor. Telefonda Recovery ekranına girmeyi de başaramadım.

Konu hakkında bilgisi olan ve yardım edebilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bootloop denen olaydır kendisi. 2015 yılında LG Magna kullanmıştım. 2019’a kadar kullandım. Aynısı başıma geldi. Logoda o animasyon dönüp dönüp durdu. Bataryayı çıkardım (O modelde çıkıyordu.) Hiçbir işe yaramadı. Biz de LG’ye götürdük. Anakartının yanması gibi bir şey söylediler. Tam yanma mıydı yoksa bozulmuş muydu bilmiyorum ama kesinlikle anakartla ilgiliydi onu hatırlıyorum. Galiba servisten aldığımda sıfırlanmıştı telefon tam hatırlamıyorum. Hatta bootloop denen olay olmadan önce hep ”Sist arayüzü çalışmayı durdurdu.” gibi bir sorunla karşılaşıyordum.

Edit: LG smartphone bootloop issues - Wikipedia
(Kronik bir hataymış 2015-2016 dönemindeki telefonlarda.)

Bootloop denen olaydır kendisi. 2015 yılında LG magna kullanmıştım. 2019’a kadar kullandım. Aynısı başıma geldi. Logoda o animasyon dönüp dönüp durdu. Bataryayı çıkardım (o modelde çıkıyordu.) hiçbir işe yaramadı. Biz de LG’ye götürdük. Anakartının yanması gibi bir şey söylediler. Tam yanma mıydı yoksa bozulmuş muydu bilmiyorum ama kesinlikle anakartla ilgiliydi onu hatırlıyorum. Galiba servisten aldığımda sıfırlanmıştı telefon tam hatırlamıyorum. Hatta bootloop denen olay olmadan önce hep ”sist arayüzü çalışmayı durdurdu.” Gibi bir sorunla karşılaşıyordum.

Edit: LG smartphone bootloop issues - Wikipedia
(Kronik bir hataymış 2015-2016 dönemindeki telefonlarda.)

Aynen öyle benden daha iyi açıklamışsın. :)

Samsung S4 telefonum bir süre önce sürekli logoda kalıp restart atıyordu kendine. Götürdüğüm tüm telefoncular anakart değişimi demişlerdi. İnternette şu an adını hatırlamadığım bir arkadaş telefonun güç düğmesinin takılı kalması bu soruna neden olur demişti ve gerçekten o tuşun takılı kalması söz konusu olduğu için telefonu 2 seneye yakın kullanamamıştım. Yine sanırım benzer birşey var ama tuşun arızası bu defa sanırım mekanik değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı