LGS 2024 son 2 ayda ne yapılır?

BaranDeJr

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar ben LGS öğrencisiyim. Denemelerim şu an 330-370 arası geliyor, bazen 400'ü görüyorum. Sizce LGS de kaç puan yaparım? Günde 5 saat çalışıyorum.

Son 2 ayın kaldıysa ilçene göre liseleri araştırman gerek. Sana ait istediğin mesleğe göre bir lise seçip orayı hedeflemen lazım. Elektrik gibi mühendislik dallarından meslek istiyorsan meslek lisesine gitmelisin. Netlerini daha çok arttırarak 400ün üstünü geçmeye çalış.

Merhaba arkadaşım bende 8. sınıfım. Ortalama durumun netler falan nasıl? Bende yeni başlamayı düşünüyorum belki bir şeyler ayarlayabiliriz.

Merhaba arkadaşlar ben LGS öğrencisiyim. Denemelerim şu an 330-370 arası geliyor, bazen 400'ü görüyorum. Sizce LGS de kaç puan yaparım? Günde 5 saat çalışıyorum.

Ben de LGS öğrencisiyim. Öğretmenimle görüştüğümde bana MEB'in verdiği kaynaklardan çözmemi, bol bol deneme çözmemi, konu eksiği varsa konu eksiği gidermemi ve geçen senelerin sınavlarını çözmem gerektiğini söylemişti.

Ben de LGS öğrencisiyim. Öğretmenimle görüştüğümde bana MEB'in verdiği kaynaklardan çözmemi, bol bol deneme çözmemi, konu eksiği varsa konu eksiği gidermemi ve geçen senelerin sınavların çözmem gerektiğini söylemişti.
Çok haklı bir konuma deyinmiş. Özellikle son 1 ay kala o sorular bitmiş. Artık netleri koruma sırasına geçmiş olmak gerekiyor.

Çok haklı bir konuma deyinmiş. Özellikle son 1 ay kala o sorular bitmiş. Artık netleri koruma sırasına geçmiş olmak gerekiyor.

Şu an da 370-380 arası bir puan yapabiliyorum. Bu sene hiç çalışmadan 390'lara falan çıktım. Son 1 ay okula gitmeden çok çalışacağım istediğim lise 410-420 puanlarında bir sosyal bilimler lisesi umarım tutar.

Benim de 98 gibi bir ortalamam var. Genel olarak iyi bir durumdayım fakat LGS çalışmasına başlamadım. Nasıl bir yol izleyebilirim?

Şu an da 370-380 arası bir puan yapabiliyorum. Bu sene hiç çalışmadan 390'lara falan çıktım. Son 1 ay okula gitmeden çok çalışacağım istediğim lise 410-420 puanlarında bir sosyal bilimler lisesi umarım tutar.
Arkadaşın dediği gibi konu eksiklerini kapat. Çıkmış ve örnek sorulara bak. Otomatik netlerin çoğalır. Ayrıca stres yapma!

Benim de 98 gibi bir ortalamam var. Genel olarak iyi bir durumdayım fakat LGS çalışmasına başlamadım. Nasıl bir yol izleyebilirim?

Önce konu eksiğin varsa eksiklerini gider. Konu anlatım videosu izle, not çıkar. Sonra çıkardığın notları dikkatlice oku. Kolaydan zora test çöz son 1 ay kala tamamen deneme, geçen senenin sınavlarını ve MEB örnek sorularını çöz.

Yeni konular

Geri
Yukarı