LGS için tavsiyeler

Çapulcu

Centipat
Daha fazla  
Bu sene LGS'ye gireceğim. Genel olarak hiç çalışmayan birisiyim ama yine de deneme ve yazılılar da benden 4-5 kat daha fazla çalışanlarla aynı yaparım. Bana göre ne gibi tavsiyede bulunabilirsiniz, nelere dikkat etmeliyim, günde kaç saat çalışmalıyım ve çalışma konusundaki isteksizliğimi nasıl yenebilirim?

Bu sene LGS'ye gireceğim. Genel olarak hiç çalışmayan birisiyim ama yine de deneme ve yazılılar da benden 4-5 kat daha fazla çalışanlarla aynı yaparım. Bana göre ne gibi tavsiyede bulunabilirsiniz, nelere dikkat etmeliyim, günde kaç saat çalışmalıyım ve çalışma konusundaki isteksizliğimi nasıl yenebilirim?
Bol bol yeni nesil soru çöz. Ben soru çözmeye çözmeye 390 puan aldım 2022'de. Özellikle matematiğe ağırlık ver. Etüte git. Korkutmak istemem ama 8.sınıfın soruları 9 ve 10. sınıftan da zor.

Geçen sene bende LGS'ye girdim. Bende senin gibi çalışmadım kitap yüzü açmadım arkadaşlarım gidiyor diye kursa gittim sonuç 409 puan. Önerim şu dersi derste dinle, 15 dk bile olsa kitap oku, konu tekrarı yap test çözmende pratik kazandırır.

Ben geçen sene girdim. 431 aldım. Çalışsaydım keşke. Bayağı iyi alabilirdim. Yeni nesil soru çöz. Kolay da çöz,zor da çöz. Meb'in ne yapacağı belli olmaz. Bu sene ters köşe yaptı. Ben de çuvalladım. Çok stres yapma. Zamanla zaten soru sayın da artar. Şimdiden çok kasma.

Ben geçen sene girdim. 431 aldım. Çalışsaydım keşke. Bayağı iyi alabilirdim. Yeni nesil soru çöz. Kolay da çöz,zor da çöz. Meb'in ne yapacağı belli olmaz. Bu sene ters köşe yaptı. Ben de çuvalladım. Çok stres yapma. Zamanla zaten soru sayın da artar. Şimdiden çok kasma.
Stres pek yapmam ama soru çözmeye karşı büyük bir isteksizliğim var onu yenebilirsem, gerisi kolay.

Stres pek yapmam ama soru çözmeye karşı büyük bir isteksizliğim var onu yenebilirsem, gerisi kolay.
Hocam 9. sınıfa geçince "Keşke daha çok çalışsaydım 8. sınıfta." diyorsun. Ben mesela öyle diyorum şuan. Elinde zaman var. Üşengeç isen kısa zamanda yenmeye çalış. 9'a geçince her şeyi anladım ben.

Bol bol yeni nesil matematik çöz, sözel genellikle fazla zor olmuyor. Zamanının çoğunu matematik çözmeye çalış, çözemediğini bırak daha sonra bir daha incele, üstüne düş. Eğer çözemessen hocalarına sor ama mutlaka öğren, çok yardımcı oluyor. (LGS 2020, 2.56 yüzdelik dilime girmiştim.)

Geri
Yukarı