LGS netleri nasıl yükseltilebilir?

Batuhandn

Hectopat
Makaleler
4
Yer
İstanbul / Türkiye
Merhaba, LGS için bugün itibarıyla tam bir 1 ay kaldı. Ben hala adamakıllı günlük soru çözemiyorum. Sadece matematik ve biraz da fen çalışıyorum. Onlarda diğerleri gibi çok değil. Hiç Türkçe ve diğer dersleri çalışmıyorum. Aşağıdaki gibi.

DoğruYanlışBoş
Türkçe1253
Matematik1703
Fen1730
Din910
İngilizce1000
İnkılap910
Şu son ay çalışacağım doğru düzgün. Türkçemi düzelteceğim. Adamakıllı bitirdiğim matematik kaynağı sadece 1 tane var. Fende öyle. Türkçe ve diğer dersler Allah'a emanet. Dershanede cumartesi gününden itibaren bir-iki gün hariç her gün deneme olacakmış. Okulda haftada 2 defa genel deneme (bütün dersler) 3 defa sayısal deneme (matematik ve fen 1 defa sadece matematik denemesi 1 defa Türkçe denemesi 1 defa paragraf denemesi çözüyoruz. Ben hala Türkçede fiilimsileri bilmiyorum, cümlenin öğelerini ve hatta alfabeyi bile bilmiyorum.
Sizce sabah akşam ders çalışsam 450-460 gibi bir puan yapabilir miyim? Denemeleri önceden bu kadar sık yapmıyorduk. Ayrıca koyduğum netler 20 dk geç kaldığım denemenin sonuçları o yüzden Türkçe öyle 2 soru daha yapardım. Ve sizce netlerimi yükseltmek için ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yapılır hocam. Türkçeye ağırlık verin.

Çok sıkı Türkçe çalışır ve denemelerde de diğer derslerinden 1-2 doğru daha çıkarırsan sınavın gayet iyi geçer.

Matematik ve fen fena değil ama biraz daha geliştirilebilir. Önceliği Türkçe'ye ver ama. Yanlışların dilbigisi imiş. Son 1 ayda sıkı bir şekilde dil bilgisi çalışarak düzeltebilirsin.

Sabah akşam yat kalk 10000 soru çöz bir şey fark etmez. Sen çünkü bir eksiklikten dolayı yanlış yapıyorsun. Hatanın veya eksiğinin ne olduğunu öğrenip onu kapatmadığın sürece çözeceğin her soruda kendini tekrar edersin.

Türkçen seni aşağı çekiyor. Okuluna gitmeye devam ediyorsan hocalarından yanlış yaptığın yerlerden bahsederek mümkünse özel olarak tenefüslerde veya boş derslerinde konuyla alakalı ders anlatmalarını rica edebilirsin. Onun dışında belirli bir net üstü artık çabadan çok zekaya kalan bir şeydir. Öğreneğin sınırın matematikte 17-18 ise 19-20 hayal olabilir. Bu yüzden ihtimali düşük olan yer yerine türkçe gibi yükselmeye daha müsait yerlere yatırım yaparak netlerini yükseltmeye odaklan. Tabi matematik ile feni de boşlama.

Geri
Yukarı