LGS'de yanlış yorumlama ve dikkat eksikliği nasıl giderilir?

rekar

Centipat
Daha fazla  
Kısaca dönemin başından beri çok da verimli sayılmayacak şekilde çalıştım, hala matematik ve Türkçeden konu eksiğim de var. Denemelerde 430-440'a battım gibi hissediyorum ama biraz 454'e de çıkıyorum gibi. Asıl sorun ise yanlış yorumlamam ve dikkat eksikliğim(?), yanlış okuyorum veya yanlış anlıyorum nedenini hala bulamadığım bir şekilde. Bunu nasıl giderebilirim? Önerileriniz benim için son derece değerli, yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dikkat eksikliği ve odaklanmayı arttırmanın yolu egzersiz ve kitap okuma fakat konular çokken ve vakit azken bunlara nasıl vakit bulacaksın işin çok zor.

Yanlış yorumlama için YouTube'dan zor/orta derecede ki soruların çözümlerinin izlemeni öneririm. Hocanın soruya nasıl yaklaştığını ilk olarak neyi tespit ettiğini dikkatlice izle. Mesela 5-10 soru çözmüştür o videoda, videoyu izleyip bitirdikten sonra tek tek bir de sen çözmeye çalış bakalım. Bunu yaparken kendi içinden konuşarak çözmen bayağı yararlı olur. Bunu uygularkende masanın başından kalkma. Dikkat eksikliği çağımızın hastalığı, sosyal medyadan uzaklaşmaya çalış, oyun oynuyorsan tamamen bırak artık son 1 ay dişini sıkabileceğini düşünüyorum zor bir şey değil. Onun dışında diyeceğim bir şey yok kardeşim başarılar diliyorum sana.

Kısaca dönemin başından beri çok da verimli sayılmayacak şekilde çalıştım, hala matematik ve Türkçeden konu eksiğim de var. Denemelerde 430-440'a battım gibi hissediyorum ama biraz 454'e de çıkıyorum gibi. Asıl sorun ise yanlış yorumlamam ve dikkat eksikliğim(?), yanlış okuyorum veya yanlış anlıyorum nedenini hala bulamadığım bir şekilde. Bunu nasıl giderebilirim? Önerileriniz benim için son derece değerli, yardımlarınızı bekliyorum.
bildiğim kadarıyla LGS'de dikkat eksikliği teşhisi konanlara +20 ve ayrı oda veriliyo gibi birşey duymuştum.

Hocam sınavda sakin olmaya bak, bu sınav dünyanın sonu değil unutma. Zaten eğer o an panik olmazsan bu sorunları rahatlıkla halledersin. Ha ne oldu ben çok taktım zamanında sınavdan 250 puan aldım geri OBP ile Anadolu'ya yerleştim :D

Hocam sınavda sakin olmaya bak, bu sınav dünyanın sonu değil unutma. Zaten eğer o an panik olmazsan bu sorunları rahatlıkla halledersin. Ha ne oldu ben çok taktım zamanında sınavdan 250 puan aldım geri OBP ile Anadolu'ya yerleştim :D
Sorması ayıptır OBP kaçtı hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı