Lian Li Strimer ve Lian Li fan ürünleri tek ARGB ile bağlanabilir mi?

Merhabalar,

Sorununuza çözüm olamayacam ancak benim size sorum olacak.
Fanları nereden aldınız acaba? Fanlarınızın içinden kontrolcü çıktı mı? Lian Li'nin yeni çıkan tl lcd fanlarından da almak istiyorum bunlar için kontrolcü bulamıyorum, eğer bilginiz varsa bana yardımcı olur musunuz?

Ek olarak bende Msi 4080 Süper Slim White aldım ve ona da strimer kablosu almak istiyorum 12 pin var kart üzerinde benim hangi ürünü almam lazım? Anakart üzerine 24 pinlikten ayrıca almam gerekiyor mu?

Teşekkürler...
Hocam sorularına cevap vereyim;

-Fanlar 3’lü set ve tekli olmak üzere iki şekilde satılıyor. 3’lü setlerin içinden kontrolcü çıkıyor ancak tekli setin için kontrolcü çıkmıyor. Ben sisteme toplamda 7 tane lian li fan taktım. Bunun için 1 adet 3’lü, 4 adet de tekli fan şeklinde aldım. Teklilerin fiyatı daha uygun çünkü. Bunları montajlamak için de kontrolcüye ihtiyacın olacağı için 1 tane 3’lü kalanını tekli alırsan işine yarar.

-Lian Li Strimer için de zaten birisi 24pinli versiyon, onu biliyosun. 24 pin lian li strimer plus v2 kablosunu alman yeterli. Ekran kartı kablosuna gelelim. Senin ekran kartın 12vhpwr girişli. Burada kullanacağın güç kaynağı önemli. Eğer güç kaynağında 12vhpwr girişini destekleyen bir güç kaynağı ise 12vhpwr to 12vhpwr versiyonunu alman lazım.

Bu arada ekran kartı kablosu içinden kontrolcü çıkmıyor, 24pin kablosu içinden kontrolcü çıkıyor. Bu sayede iki kabloyu anakartındaki tek argb girişine bağlıyosun.

Sorun varsa sor hocam sistemi halihazırda yeni topladım, şöyle duruyor

078EA601-EF3B-4CCC-A1A1-D96CA411BD3C.jpeg

Hocam bu arada yardımın için de teşekkürler. Sistemi kurdum. Bahsettiğin ARGB kontrolcüsünü de aldım, sorunsuz çalışıyor

-Fanlar 3’lü set ve tekli olmak üzere iki şekilde satılıyor. 3’lü setlerin içinden kontrolcü çıkıyor ancak tekli setin için kontrolcü çıkmıyor. Ben sisteme toplamda 7 tane lian li fan taktım. Bunun için 1 adet 3’lü, 4 adet de tekli fan şeklinde aldım. Teklilerin fiyatı daha uygun çünkü. Bunları montajlamak için de kontrolcüye ihtiyacın olacağı için 1 tane 3’lü kalanını tekli alırsan işine yarar.

-Lian Li Strimer için de zaten birisi 24pinli versiyon, onu biliyosun. 24 pin lian li strimer plus v2 kablosunu alman yeterli. Ekran kartı kablosuna gelelim. Senin ekran kartın 12vhpwr girişli. Burada kullanacağın güç kaynağı önemli. Eğer güç kaynağında 12vhpwr girişini destekleyen bir güç kaynağı ise 12vhpwr to 12vhpwr versiyonunu alman lazım.

Bu arada ekran kartı kablosu içinden kontrolcü çıkmıyor, 24pin kablosu içinden kontrolcü çıkıyor. Bu sayede iki kabloyu anakartındaki tek argb girişine bağlıyosun.

Eki Görüntüle 2117744

Hocam bu arada yardımın için de teşekkürler. Sistemi kurdum. Bahsettiğin ARGB kontrolcüsünü de aldım, sorunsuz çalışıyor
Gerçekten çok tatlı olmuş kasan. Ben de showcase kasaya yeni geçtim. İlerde seninki gibi 6 adet fan alacağım. O zaman daha da güzel görünecektir.

1708088414542.png

Gerçekten çok tatlı olmuş kasan. Ben de showcase kasaya yeni geçtim. İlerde seninki gibi 6 adet fan alacağım. O zaman daha da güzel görünecektir.

Eki Görüntüle 2117753
Sistem çok iyimiş maşaallah diyelim :)

Bu arada ben de sıcaklık göstergesi için led panel araştırıyordum. Modeli imzanda göremedim. Lcd panelin marka ve modeli nedir ? Kullanışlı mı önerir misin?

Bi link yollarsan mutlu edersin :)

Sistem çok iyimiş maşaallah diyelim :)

Bu arada ben de sıcaklık göstergesi için led panel araştırıyordum. Modeli imzanda göremedim. Lcd panelin marka ve modeli nedir ? Kullanışlı mı önerir misin?

Bi link yollarsan mutlu edersin :)

31.jpg

Eski bir Android telefon kullanıyorum onun için. Trigonesoft Remote System Control uygulaması ve pc server programıyla birlikte aynı wi-fi üzerinden bağlı olduğun sürece çalışıyor.

Ama gözümü şu ekrana dikti. Yorumları güzel ama yine de biraz çekiniyorum. Gerçi Amazon güvencesi de işin içinde var:

Eki Görüntüle 2117744

Hocam verdiğiniz bilgiler benim için çok değerli çok teşekkür ederim.
Ayrıca sisteminiz çok güzel olmuş elinize sağlık. Güzel günlerde kullanın.

Eğer Fanları ve Strimer kabloları aldığınız yerin linkini paylaşabilirseniz çok memnun olurum.

İyi günler...

Son düzenleme:
3’lü fanlar:
Lıan Lı Unı Fan Infınıty 120-3 Beyaz Kasa Fanı

tekli fan:
Lıan Lı Unı Fan Infınıty 120-1 Beyaz Kasa Fanı

Fanlar bu linklerdeki ürünler. Fiyat durumu şu an nedir bilmiyorum. Daha uyguna bulursan başka bi yerden de alabilirsin. Ama “Uni Fan Infinity” modeli olmasına dikkat et. “Uni Fan” modelleriyle karıştırabilirsin. Birde 1 tane 3’lü 4 adet tekli almaya dikkat et eğer 7 fan alacaksan.

Strimer kablolarını başka bir forumdan birisi satıyordu elinde birer adet vardı ondan almıştım. Ama kablolar şunlar;

24 pin anakart kablosu: Lian Li Strimer Plus ARGB Uzatma Kablosu - incehesap.com

12vhpwr ekran kartı kablosu:
Lian Li Strimer Plus V2 12+4Pin (12VHPWR) 12 Işık Kılavuzu - PW16-12PV2 Siyah
https://amzn.eu/d/2TEI6ig

Ama dediğim gibi güç kaynağın 12vhpwr ise bunu almalısın. Eğer değilse diğer girişli kablolardan alman lazım. Güç kaynağını yollarsan bi bakalım, emin olalım boşa sipariş etmiş olma

3’lü fanlar:
Lıan Lı Unı Fan Infınıty 120-3 Beyaz Kasa Fanı

tekli fan:
Lıan Lı Unı Fan Infınıty 120-1 Beyaz Kasa Fanı

Fanlar bu linklerdeki ürünler. Fiyat durumu şu an nedir bilmiyorum. Daha uyguna bulursan başka bi yerden de alabilirsin. Ama “Uni Fan Infinity” modeli olmasına dikkat et. “Uni Fan” modelleriyle karıştırabilirsin. Birde 1 tane 3’lü 4 adet tekli almaya dikkat et eğer 7 fan alacaksan.

Strimer kablolarını başka bir forumdan birisi satıyordu elinde birer adet vardı ondan almıştım. Ama kablolar şunlar;

24 pin anakart kablosu: Lian Li Strimer Plus ARGB Uzatma Kablosu - incehesap.com

12vhpwr ekran kartı kablosu:
Lian Li Strimer Plus V2 12+4Pin (12VHPWR) 12 Işık Kılavuzu - PW16-12PV2 Siyah
Amazon.com.tr

Ama dediğim gibi güç kaynağın 12vhpwr ise bunu almalısın. Eğer değilse diğer girişli kablolardan alman lazım. Güç kaynağını yollarsan bi bakalım, emin olalım boşa sipariş etmiş olma
Hocam gerçekten çok teşekkür ederim verdiğiniz bütün değerli bilgiler için.
PSU: MSI A1000G kontrol ettim port mevcut.
Fan için hepsi burada güvenilir mi? Sonuçta bir teknoloji mağazası değil. Garanti koşulları için. Bide sizin attığınız link düz kanat bana reverse kanat lazım. Infınıty olanları kasanın alt tarafına takacağım ve havayı içeri almaları lazım.

Şuan kasamın tek bekleyeni Lian Li UNI Fan TL-LCD White reverse 3x120mm. Eğer bütün bileşenleri tamamlarsam sizin için bir görsel atacağım.

Tekrardan bu bilgileriniz için çok teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Merhaba konuyu hortlatıyorum kusura bakmayin üst sistem topluyorum da TL 120 reverse LCD Lian Li ekran aldım fan 120'lik TL modelinin ekransız modeli uyumlu olur mu adaptörlerine

Merhaba konuyu hortlatıyorum kusura bakmayin üst sistem topluyorum da TL 120 reverse LCD Lian Li ekran aldım fan 120'lik TL modelinin ekransız modeli uyumlu olur mu adaptörlerine
TL120 ve TL120-LCD fanlar birlikte aynı kontrolcüye bağlanabiliyor. Buglı olduğu için LCD fanları kontrolcünün 1. portuna takmayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı