Linux Mint "failed to start kernel modules" hatası nasıl çözülür?

Hocam bu sefer GRUB'u kuramamış. Çözümleri araştırdım fakat size yardımcı olabilecek bir çözüme rastlamadım. Eğer linux mint şart değilse başka distrolara bakınız. Benim mevcut kullandığım Fedora'dan çok memnunum. Kullanımı kolaydır ve sürekli güncelleme alır. Geliştirici dostudur.

Hocam bu sefer GRUB'u kuramamış. Çözümleri araştırdım fakat size yardımcı olabilecek bir çözüme rastlamadım. Eğer linux mint şart değilse başka distrolara bakınız. Benim mevcut kullandığım Fedora'dan çok memnunum. Kullanımı kolaydır ve sürekli güncelleme alır. Geliştirici dostudur.
Eğer ki başka işletim sistemi kurarsam çözülür mü? Hali hazırda windows 10 var ama hiçbir şekilde açamıyorum.

Ha siz Dual Boot kurmaya çalışıyorsunuz anladım. Evet hocam farklı bir distro deneyin. Mevcut Win10'u şu şekilde açabilirsiniz.

Win10 format diskini bilgisayarınızda boot edin.

1694192811533.png

1694192973758.png

Ardından komut ekranını açın ve aşağıdaki komutları sırayla girin
Kod:
bootrec.exe /fixmbr
bootrec.exe /fixboot
format diskini çıkartıp bilgisayarınızı yeniden başlatın. Windows10 normal bir şekilde kullanıma açılacaktır.

Ha siz Dual Boot kurmaya çalışıyorsunuz anladım. Evet hocam farklı bir distro deneyin. Mevcut Win10'u şu şekilde açabilirsiniz.

Win10 format diskini bilgisayarınızda boot edin.

Eki Görüntüle 1937205
Eki Görüntüle 1937209

Ardından komut ekranını açın ve aşağıdaki komutları sırayla girin
Kod:
bootrec.exe /fixmbr
bootrec.exe /fixboot
format diskini çıkartıp bilgisayarınızı yeniden başlatın. Windows10 normal bir şekilde kullanıma açılacaktır.
Teşekkürler. Eve geçince deneyeceğim. Mint ve Ubuntu dışında Dağıtım önerebilir misiniz?

Ben olsam farklı bir distro denemez ve linux mint neden açılmıyor diye inat ederdim. Belki de kurulumu doğru yapamadınız.

Teşekkürler. Eve geçince deneyeceğim. Mint ve Ubuntu dışında Dağıtım önerebilir misiniz?

Debian, Fedora

Ben olsam farklı bir distro denemez ve Linux Mint neden açılmıyor diye inat ederdim. Belki de kurulumu doğru yapamadınız.

Hayır hocam Linux Mint ISO'su gerçekten sorunlu. Eski, yeni fark etmeksizin bu tarz hata ile karşılaşmak olası.

Son düzenleyen: Moderatör:
Debian, Fedora.

Hayır hocam Linux Mint ISO'su gerçekten sorunlu. Eski, yeni fark etmeksizin bu tarz hata ile karşılaşmak olası.

Hocam şu an Windows'tan yazıyorum. Sıkıntı çözüldü ama Ubuntu kurdum...
Kasmasını engelleyebilmenin bir yolu var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı