Linux Mint nasıl kurulur?

3507Enes

Centipat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar daha önceden Linux Mint kurmaya çalışmıştım ama kuramamıştım Windows'u bozmuştum.
Bana Mint'i kuramaya yardım edecek biri olur mu diye açıyorum konuyu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Linke tıklayınız. Linux Mint 19.3 "Tricia" - Linux Mint
Hafif aşağı indiğinizde böyle bır kısım gelecek. 64 Bit veya 32 Bit seçiniz.

1661269235059.png

Buradan "TR" kısımına gelip "Linux kullanıcılar derneği" kısmından indireceksiniz.

ISO dosyası indikten sonra "Ventoy" adlı programı indireceğiz. Releases · ventoy/Ventoy

"Ventoy2disk.exe"yi açtıktan sonra USB belleğimizi takıyoruz. Ventoy'dan belleğimizi seçiyoruz. Ardından yazdır tuşuna basıyoruz. (Bir uyarı gelebilir oraya büyük harfler ile "YES" yazın.)

Yazdırdıktan sonra ISO'yu bellegin icine atıyoruz.

BIOS'a giriyoruz ve belleğimizi seçiyoruz. (Cok ayrıntıya girmeyeceğim hata olursa yazınız.)

USB belleği seçtikten sonra karşımıza bir ekran gelecek burada Linux Mint ISO'sunun adı yazacak. ISO dosyasının adı yazan yerdeyken enterlıyoruz.

Zaten diğerleri çok kolay o yüzden ayrıntıya girmeyeceğim hata olursa yazın mutlaka.

Son düzenleme:
Linke tıklayınız. Linux Mint 19.3 "Tricia" - Linux Mint
Hafif aşağı indiğinizde böyle bır kısım gelecek. 64 Bit veya 32 Bit seçiniz.

Eki Görüntüle 1493383

Buradan "TR" kısımına gelip "Linux kullanıcılar derneği" kısmından indireceksiniz.

ISO dosyası indikten sonra "Ventoy" adlı programı indireceğiz. Releases · ventoy/Ventoy

"Ventoy2disk.exe"yi açtıktan sonra USB belleğimizi takıyoruz. Ventoy'dan belleğimizi seçiyoruz. Ardından yazdır tuşuna basıyoruz. (bir uyarı gelebilir oraya büyük harfler ile "yes" yazın.)

Yazdırdıktan sonra ISO'yu bellegin icine atıyoruz.

Bir de Rufus ile yapsam olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı