Lise 1 öğrencisi yazın neler yapabilir?

Kemal_001

Picopat
Daha fazla  
Lise 1 öğrencisiyim yazın neler yapabilirim, kendime nasıl bir rota çizebilirim? Ders çalışırken bir yandan da kendimi ne tür yönlerden geliştirebilirim?

Ben 9.sınıf konularını tekrar edeceğim. Bir de çırak olarak çalışacağım. Yazılım öğrenmeyi deneyebilirsiniz, YouTube'da kurslar var. Tavsiyem Python diliyle başlamanız.

Henüz lisenin başındasın, kendini sıkmana gerek yok, zaten 11'de ve 12'de yorulacaksın. Bana göre 1 ay dersleri tekrar etsen kalan 2 ayı kendine ayırsan gayet iyi olacaktır.

Lise 1 öğrencisiyim yazın neler yapabilirim, kendime nasıl bir rota çizebilirim? Ders çalışırken bir yandan da kendimi ne tür yönlerden geliştirebilirim?
Kitap okuyabilir, belli bir diziyi takip edebilir, ara sıra film izleyebilir, yaşadığın yerde müze vs. varsa gezebilir, herhangi bir dilde kendini geliştirebilir, resim çizebilir, bir müzik aleti çalmayı öğrenebilir, herhangi bir yazılım dilini öğrenmeye başlayabilir kısacası kendine fayda katacağını düşündüğün herhangi bir işle meşgul olabilirsin. ❤️

Ben kodlamaya yoğunlaşmıştım. Lise 2'de öğrendiğim diller sayesinde iş aldım. Excel veri işleme aldım genelde kolay ve uygun fiyatlı işlerdi. Deneyebilirsin. Yine bir web sitem vardı. Kodlama ile ilgili ona içerikler yazdım. Site

Video editler yapıp youtube'a attım. Bu ara shortsla millet abone kasıyor. Deneyebilirsin. Capcut ile yapmıştım. Kanal

Onun dışında okul İngilizce eğitimi veriyordu ona katıldım.

1-2 hafta sanayide çalıştım usta beni bıktırdı pes ettim. Asıl amacım arabalar hakkında bilgi edinmekti zaten.

Eğer akademik anlamda iddialıysan ve 9'un sağlamsa 10'a ufak girebilirsin. TYT yönünden rahatlarsın.

Dolu dolu bir tatildi bu yaz sırf ders çalışacağım malum sınav öğrencisi olduk.

Geri
Yukarı