Lise 1 öğrencisi yazın neler yapabilir?

Artık hayatını belirleyecek kararı verecek yaştasın. Ne olacağını seçmelisin ki üzerinde kendini geliştirebilesin.

Çünkü bir niyetten ötekine atlayan ya da atlamaktan geçtim, rastlantıyla birinden ötekine düşenler, kararsız, havada sallanıp durdukları için nasıl kalıcı, belirgin bir şey yaratabilirler ki? Kendilerini ve işlerini düşüne düşüne düzene koyanların sayısı pek azdır. Geri kalanlarsa yürümezler, ırmaklarda yüzen nesneler gibi sürüklenir dururlar. Bunlardan kimisi yavaş yavaş akan sıya kapılır, su usulca iter onları, kimisini de hızla akan sılar sürükler, kimisini kıyıya yakın sular gitgide kesilen hızlarıyla bırakıverir kıyıya, kimisini burgaçlarında çevirerek a.ık denize atar.

Bu nedenle hayatındaki olacağın kişiyi belirleyip amacına ulaşmak için ne gerekiyorsa yapacak yaşa geldin diyorum. Bir yaprak gibi derede itelenmek istemiyorsan tabii.

2. paragraf alıntı ancak kaynağını bilmiyorum.

İstediğin meslek nedir?

Çok düşünmedim o konu hakkında ama mühendislik gibi bir şey istiyorum, bu yazda dil üzerinden çalışacağım.

İngilizcenizi geliştirebilirsiniz, vücut geliştirme ile ilgilenebilirsiniz, harçlık çıkarmak için işe girebilirsiniz vs.

Ben fitness + kodlama olarak ilerleyeceğim.

Ben 9.sınıf konularını tekrar edeceğim. Bir de çırak olarak çalışacağım. Yazılım öğrenmeyi deneyebilirsiniz, YouTube'da kurslar var. Tavsiyem Python diliyle başlamanız.

Dil geliştirin. Eğer ileride yurt dışında okumak isterseniz de notlarınızı yüksek tutmayı unutmayın. Başarılar

Henüz lisenin başındasın, kendini sıkmana gerek yok, zaten 11'de ve 12'de yorulacaksın. Bana göre 1 ay dersleri tekrar etsen kalan 2 ayı kendine ayırsan gayet iyi olacaktır.

Yazılım, yabancı dil geliştirmek, vücüt geliştirmek, mahallede bir yerde çalışmaya gidip harçlığını çıkarabilirsin,

İstediğin meslek nedir?

Artık hayatını belirleyecek kararı verecek yaştasın. Ne olacağını seçmelisin ki üzerinde kendini geliştirebilesin.

Çünkü bir niyetten ötekine atlayan ya da atlamaktan geçtim, rastlantıyla birinden ötekine düşenler, kararsız, havada sallanıp durdukları için nasıl kalıcı, belirgin bir şey yaratabilirler ki? Kendilerini ve işlerini düşüne düşüne düzene koyanların sayısı pek azdır. Geri kalanlarsa yürümezler, ırmaklarda yüzen nesneler gibi sürüklenir dururlar. Bunlardan kimisi yavaş yavaş akan sıya kapılır, su usulca iter onları, kimisini de hızla akan sılar sürükler, kimisini kıyıya yakın sular gitgide kesilen hızlarıyla bırakıverir kıyıya, kimisini burgaçlarında çevirerek a. Ik denize atar.

Bu nedenle hayatındaki olacağın kişiyi belirleyip amacına ulaşmak için ne gerekiyorsa yapacak yaşa geldin diyorum. Bir yaprak gibi derede itelenmek istemiyorsan tabii.

2. paragraf alıntı ancak kaynağını bilmiyorum.

Cevapladığınız için hepinize teşekkür ederim. Bu yaz öncellikle 9.sınıfı baştan aşağı tekrar edeceğim, dil öğreneceğim, yazılım çalışmaya başlayacağım sonrası Allah Kerim bakarız, yaparız bir şeyler.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı