Lise 1. sınıfta staj var mı?

ErenMoon

Decapat
Daha fazla  
Selamlar, bir arkadaşım lise 1.sınıfta staj yapıyor ve maaş falan alıyor. Bu konuyu çok fazla araştırdım ama kimse lise 1'de staj olamdığını lise 3 ve 4.sınıfta başladığını söylüyor, konuya bir açıklık getirebilir misiniz?

Selamlar, bir arkadaşım lise 1.sınıfta staj yapıyor ve maaş falan alıyor. Bu konuyu çok fazla araştırdım ama kimse lise 1'de staj olamdığını lise 3 ve 4.sınıfta başladığını söylüyor, konuya bir açıklık getirebilir misiniz?

Lise 1 de staj yok benim bildiğim 12 de başlıyor.

10 ve 11 den itibaren başlıyor bizim burada.

Çıraklığa gitmediğin sürece normal meslek liseleri 12.sınıftan başlıyor. Çıraklık liseleri 1.sınıftan itibaren yanlış hatırlamıyorsam haftada 4 gün staj 1 gün okul.

Direkt meslek liselerinde staj 12. sınıfta veyahut 11. sınıfın yaz tatilinde yapılır. Böyle bir durum varsa bile, çıraklık falandır muhtemelen.

Yanlış bilgi
Direkt meslek liselerinde staj 12. sınıfta veyahut 11. sınıfın yaz tatilinde yapılır. Böyle bir durum varsa bile, çıraklık falandır muhtemelen.

Yaz tatilinde staj başlamaz. Bazı kişiler önceden hazırlık için kendi isteğiyle gidip işletmeyle konuşur, işletmede tamam derse girer, okuldan bagımsız bir şekilde.

Artık yeni düzenleme ile 10. sınıftan itibaren staj başlayacak deniyor. Sadece duyumum. Yanlışınım varsa düzeltin lütfen.

Artık yeni düzenleme ile 10. sınıftan itibaren staj başlayacak deniyor. Sadece duyumum. Yanlışınım varsa düzeltin lütfen.

Öyle bir şey olsaydı bizim haberimiz olurdu. Bu tür şeyleri hocamız direkt bize söylüyor. Muhtemelen asılsız bir iddia.

Yaz tatilinde staj başlamaz. Bazı kişiler önceden hazırlık için kendi isteğiyle gidip işletmeyle konuşur, işletmede tamam derse girer, okuldan bagımsız bir şekilde.

Ben 2021 denizcilik lisesi mezunuyum. Güverte bölümünde okuyan arkadaşlarım 11. sınıfın yaz tatilinde stajlarını yaptılar ve 12. sınııfta sadece okula geldiler. Bizler ise 12. sınıfta 3 gün staj, 2 gün okul şeklinde devam ettik.

Geri
Yukarı