Lise stajı tecrübe olarak geçiyor mu?

HD4450

Kilopat
İyi günler, şu anda 11. sınıfım seneye staja gideceğim. Çoğu şirket tecrübesiz eleman istemiyor diye biliyorum. Ben şimdi 12. sınıfta staj yaptığımda 1 yıl tecrübe sahibi olarak mı gözüküyorum? Mesela CV'de şurada 9 ay boyunca staj yaptım iş tecrübem var diyebiliyor muyum? İleride ne gibi avantajlara sahip olacağım staj sayesinde? Şimdiden teşekkür ederim.

İyi günler, şu anda 11. sınıfım seneye staja gideceğim. Çoğu şirket tecrübesiz eleman istemiyor diye biliyorum. Ben şimdi 12. sınıfta staj yaptığımda 1 yıl tecrübe sahibi olarak mı gözüküyorum? Mesela CV'de şurada 9 ay boyunca staj yaptım iş tecrübem var diyebiliyor muyum? İleride ne gibi avantajlara sahip olacağım staj sayesinde? Şimdiden teşekkür ederim.

Sanırım meslek lisesi okuyorsunuz okulu açığa alıp üniversiteye çalışmanızı tavsiye ederim. Geçen sene ben de staj yaptım 1 senem getir götür yaparak boşa gitti.

Her iş yeri stajı "iş" deneyimi olarak kabul etmez. Staj ayrı, iş ayrıdır. CV'de yine staj olarak yer verebilirsin ancak kesinlikle "İş" adı altında staj yaptığın yerleri yazma. Yakın zamanda böyle bir durum yaşadım o nedenle söylüyorum.

Sanırım meslek lisesi okuyorsunuz okulu açığa alıp üniversiteye çalışmanızı tavsiye ederim. Geçen sene ben de staj yaptım 1 senem getir götür yaparak boşa gitti.

İstediğim bölüm olduğu için bırakmak istemiyorum hocam.

Her iş yeri stajı "iş" deneyimi olarak kabul etmez. Staj ayrı, iş ayrıdır. CV'de yine staj olarak yer verebilirsin ancak kesinlikle "iş" adı altında staj yaptığın yerleri yazma. Yakın zamanda böyle bir durum yaşadım o nedenle söylüyorum.

Tamamdır hocam bir 6 yıl sonra umarım hatırlarım aynı şeyi yaşamamak için.

İstediğim bölüm olduğu için bırakmak istemiyorum hocam.

Tamamdır hocam bir 6 yıl sonra umarım hatırlarım aynı şeyi yaşamamak için.

Benim de istediğim bölümdü zatem bilişim bölümün bitirdim ama ders işlenmediği için üniversite sınavında hiçbir şey yapamadım. Geçen sene açığa alıp bu sene üniversite okusam en azından zaman kaybetmezdim. Üniversite okumak gibi bir düşüncen yoksa staj yapabilirsin.

Geri
Yukarı