Localhost'ta Facebook uygulaması çalıştırmak

orhanayd

Hectopat
Makaleler
1
Ben facebook php sdk indirdim. Editleyip siteme koydum, güzel çalışıyor. Ama sorun şu: facebookta uygulama yaratırken uygulamanın çalışçağı domainin adresini sitemin adresini yazdım ki, başka bir domainde kullanmasınlar.

Ama localhost'ta çalıştıramıyorum izin olmadığı için. Uygulamaya 127.0.0.1'e ve localhosta izin ver diyorum, yanlış url diyor. Bunu localhostta nasıl çalıştırabilirim...
Şimdiden Teşekkürler...

Facebook uygulamasını uzaktan localhost'a bağlamak için bilgisayarının ip adresini öğren, o ip adresinin sonunda :8080 gibi bir port yaz (çalışmazsa değiştir) sonra birden fazla bilgisayar varsa ağda o portu da kendi bilgisayarının yerel ağ üzerindeki ip'sine yönlendir. Hop oldu bitti maşallah :)

Ha bir de Hosts dosyasında
Kod:
127.0.0.1 iştefacebookuygulamam.com
şeklinde yönlendirme ekleyerek ve Facebook app'i sunucunun Root dosyasında çalıştırarak yapabilirsin.
https://www.technopat.net/forum/windows-7/3239-hosts-dosyasi-nedir-nerede-bulunur.html

Şurada da yardımcı olacak bir şey var:
Test Accounts for App Developers - Facebook Geliştiricileri

En kolay yol ne dersen Facebook App'da adresi http://localhost/ olarak değiştir sitenin yerine.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hosttan localhostu .com lu site olarak gösterdim. sonrada yazdığım siteyi facebook app domain den izin verdim oldu :)
Bu arada <?php echo $user_profile['gender']; ?>
bununla facebookdan kişinin cinsiyetini çekiyoruz ama ingilizce geliyor male veya female diye bunu nasıl türkçe çekebiliriz?
Şimdiden Teşekkürler...

Evet ihtiyacım var. Cinsiyetini çekerek echo ile yazdırcam ama yazdırdığımda male yani erkek diyor. Ben bunun türkçe demesini istiyorum, yapanlar var ama çözemedim :(

Hosttan localhostu .com lu site olarak gösterdim. sonrada yazdığım siteyi facebook app domain den izin verdim oldu :)
1-Bu olayı nasıl yapacağız ayrıntılı anlatır mısınız?
2- Localhost 'da sdk kullanarak kendim çalıştırdım uygulamayı fakat facebook oturumum açık olmasına rağmen localhost dan uygulamayı çalıştırdığımda user_id yi 0 olarak alıyorum, yani facebook sessionlarını alamıyorum. Bunu nasıl yapabilirim.
Teşekkürler

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı