Çözüm Logitech G PRO X boğuk ses sorunu

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Hocam ancak test etme fırsatı buldum, yazılımı kurduğum an "Uzamsal Ses" kısmındaki ayarlar devre dışı kalıyor ve kitleniyor, değiştiremiyorum. Fikriniz var mı?

Hocam ancak test etme fırsatı buldum, yazılımı kurduğum an "Uzamsal Ses" kısmındaki ayarlar devre dışı kalıyor ve kitleniyor, değiştiremiyorum. Fikriniz var mı?
G Hub kaldırın, aygıtlardan kulaklığı kaldırın. Kulaklığı çıkartıp bilgisayarı yeniden başlatın. Bilgisayar açılınca kulaklığı takın ve DTS uygulamasını yükleyin. Konuda bahsettiğim DTS programındaki yerleri kontrol edin. Sorun yoksa uzamsal ses kısmında DTS gözükmesi gerekiyor. Seçtikten sonra G Hub kurulumunu yapın ve asla G Hubdan surround sesi aktif etmeyin. Söyledigim bu aşamaları eksiksiz yapınca sorun yaşamamanız gerekiyor. Tekrar deneyip sonucu yazabilir misiniz?
Edit: Kulaklığı ses kartı ve üzerinde ses yüksekliği olan kabloyla bağlıyorsunuz dimi?

G Hub kaldırın, aygıtlardan kulaklığı kaldırın. Kulaklığı çıkartıp bilgisayarı yeniden başlatın. Bilgisayar açılınca kulaklığı takın ve DTS uygulamasını yükleyin. Konuda bahsettiğim DTS programındaki yerleri kontrol edin. Sorun yoksa uzamsal ses kısmında DTS gözükmesi gerekiyor. Seçtikten sonra G Hub kurulumunu yapın ve asla G Hubdan surround sesi aktif etmeyin. Söyledigim bu aşamaları eksiksiz yapınca sorun yaşamamanız gerekiyor. Tekrar deneyip sonucu yazabilir misiniz?
Edit: Kulaklığı ses kartı ve üzerinde ses yüksekliği olan kabloyla bağlıyorsunuz dimi?
Evet hocam dediğiniz gibi bağlıyorum. Aynı aşamaları yeniden yaptım. Uzamsal ses kısmında DTS başta gözüküyor ancak G Hub'ı kurduktan sonra yaptığımız tüm ayarlar gidiyor.
Düzenleme: Biraz kurcaladıktan sonra sorun düzeldi, yardımınız için teşekkürler.

Evet hocam dediğiniz gibi bağlıyorum. Aynı aşamaları yeniden yaptım. Uzamsal ses kısmında DTS başta gözüküyor ancak G Hub'ı kurduktan sonra yaptığımız tüm ayarlar gidiyor.
Düzenleme: Biraz kurcaladıktan sonra sorun düzeldi, yardımınız için teşekkürler.
Rica ederim. Söylediklerimden farklı bir işlem yaptıysanız başkalarına da faydalı olması için açıklayabilir misiniz?

Rica ederim. Söylediklerimden farklı bir işlem yaptıysanız başkalarına da faydalı olması için açıklayabilir misiniz?
Bir süre sonra yeniden bozuldu hocam. Sanırım G HUB'ı hiç kurmamak gerekiyor ancak bu da yazılım desteğinden feragat anlamına geliyor maalesef.

Bir süre sonra yeniden bozuldu hocam. Sanırım G HUB'ı hiç kurmamak gerekiyor ancak bu da yazılım desteğinden feragat anlamına geliyor maalesef.
Bu durumu yaşayan başka arkadaşlarda olmuştu. Kimisi kabloyu değiştirince düzeliyor demişti ama bence hiç mantıklı bir çözüm değil. İşletim sisteminiz nedir? Ve güncel mi? Belki onla da alakalı olabilir.
Edit: Ses ayarlarında biçim kısmında CD kalitesi seçili bende, onu DVD yapmayı deneyin o şekilde de çözüm alanlar olmuştu.

Bu durumu yaşayan başka arkadaşlarda olmuştu. Kimisi kabloyu değiştirince düzeliyor demişti ama bence hiç mantıklı bir çözüm değil. İşletim sisteminiz nedir? Ve güncel mi? Belki onla da alakalı olabilir.
Edit: Ses ayarlarında biçim kısmında CD kalitesi seçili bende, onu DVD yapmayı deneyin o şekilde de çözüm alanlar olmuştu.
Epey kurcaladım hocam, maalesef ucu iade gibi gözüküyor. Sözde "profesyonel" seviyede bir ürün kendi yazılımıyla uyumlu çalışamıyor, en güncel Windows sürümünde hem de. Rezalet.

Bir kaç araştırma yapmıştım fakat bu en açıklayıcısı ve çalışanı oldu. Kulaklığın kısık sesi mi dersiniz Program'dan surround özelliğini aktif edince seslerini iğrenç ve mono hale gelmesi mi dersiniz hepsi çözüldü sayende dostum.

Özet:
Logitech G PRO X satın alıp ses performansından memnun olmayan kullanıcılar için bu konuyu oluşturdum. G430'dan bu kulaklığa geçiş yapıp daha iyi bir ses deneyimine geçtiğimi düşünüyordum. Kulaklığı taktım ve sesin inanılmaz kötü, yüksek basslı ve sanki mağaradaymışım hissi verdiğini fark ettim. G HUB üzerinden ekolayzer ayarları denedim fakat sonuç alamadım. Oyun testi yaptığımda durum çok daha kötüydü. Araştırmalarım sonucunda; çok fazla konu açıldığını fakat çözümü kimsenin paylaşmadığını gördüm. Sorunun çözümüne geçelim;
Çözüm:
- Öncelikle bilgisayarınızda G HUB yazılımı mevcutsa, Görev Yöneticisi'nden silelim. Silme işlemi esnasında eski profilleri silmeyi unutmayın.
- Aygıt yöneticisine girip, "ses, video ve oyun deneticileri" kısmından kulaklığı seçip cihazı kaldır işlemini yapalım.
- Microsoft Store'dan "DTS sound unbound" uygulamasını ücretsiz olarak indirelim.
- Uygulama kurulduktan sonra kulaklığımızı çıkartıp takalım. (sorun yaşarsanız bilgisayarı yeniden başlatın)
- DTS sound unbound uygulamasını başlatıp arka plana alalım. Ses ayarlarına girelim. Ses ayarları kısmından kulaklığı seçip;
"Uzamsal ses" kısmından "DTS headphone X" i seçelim ve burayı kapatalım.
- DTS sound unbound uygulamasına geri gelelim ve.
Deki işaretli kısımda "licensed" ibaresinin ve "Logitech Pro X" ibaresinin olduğunu kontrol edelim. (ibare çıkmıyorsa; kulaklığı sildiğiniz aşamada, kulaklığı bilgisayardan çıkartın ve yeniden başlatıp aşamalara devam edin)
- DTS sound unbound uygulamasında üst kısımdan kulaklık simgesine tıklayın, açılan pencerede.
"Good to GO" ibaresinin olduğunu kontrol edin. (ibare çıkmıyorsa bir önceki aşamada yazılanları tekrar edin)
- Logitech G HUB yazılımını sitesinden indirerek tekrar kurun.
- Uygulama kurulduğunda kulaklık ayarlarında "Surround ses" kısmındaki etkinleştir kısmına kesinlikle dokunmayın. aksi takdirde yaptıklarınız boşa gidecektir.
- Artık istediğiniz ekolayzer ayarını indirip, kulaklığınızın tadını çıkartabilirsiniz.

İstediğimiz ekolayzer ayarını nereden indireceğiz

Geri
Yukarı