Çözüm Logitech G502 cift tiklama sorunu

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Neşeli Enginar

Kilopat
Makaleler
23
Suradaki konumda da yazdigim gibi Logitech G502 Special Edition modelini kullaniyordum aylardir cift tiklama sorunu oldugu icin ayni modelin 25K ile güncellenmis versiyonunu siparis ettim. Elimde cift tiklama sorunu olan fareyi 2 gün sonra yollayacagim.

Yollamadan önce internetten gördügüm ilginc bir yöntemi denedim ve simdi cift tiklama sorunu cözüldü :)

Söyle ki mouse switch ile tiklama alani arasina WD-40 spreyi sikiyorsunuz. Tam olarak asagida sari isaretle gösterdigim yer.

20211231_143532 (1).jpg

Kullandigim WD40 tam olarak resimdeki gibidir.

wd-40-multifunktionsspray.jpg

2-3 defa WD-40 sikma islemini tamamladiktan sonra mouse tusuna 20-30 defa üst üste basiyorsunuz. Bu sayede WD-40 sivisi switchlerin aralarina giriyor ve switch takili kalmadigi icin cift tiklama sorunu ortadan kalkiyor. Islemi yaptiktan sonra mouse ters cevirip artan siviyi bir peceteye falan silin islem bu kadar :)

Ilginc ama yararli bir cözüm. WD-40 pas sökücü ve kayganlastici islevi gören bir sivi Almanya'da cok kullaniliyor Türkiye'de var midir bilmiyorum ama sanirim herhangi bir yag sökücü spray de ayni isi görür diye düsünüyorum (Sorumluluk kabul etmiyorum)

Evet cift tiklama sorununu cözdüm yine de dedigim gibi faremi yenileyecegim, ama aklinizda bulunsun bu sistem ise yariyor.

Sevgiler :)

Su bazlı olanı kullanılabilir. Diğer WD-40 plastiği eritir, denemeyin.

Hocam harikasınız. Uzun zamandır yoktunuz sanırım, ya da ben görmemişim. Yine de hoş geldiniz. 😊

Hocam harikasınız. Uzun zamandır yoktunuz sanırım, ya da ben görmemişim. Yine de hoş geldiniz. 😊
Buralardayim aslinda bir yaramazlik yok cok sükür. Bilgisayar komponentleri bozulmazsa ya da upgrade yapmayacak olsam Technopat forumlarinin bu bölümüne girmiyorum pek. Genelde Alternatif hayat kategorisinde aktif oluyorum zaman buldukca :)

Sevgiler :)
Sonradan gelen Edit: Konu kilitlenebilir :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı