Rehber Logitech Garanti ve Ürün Değişimi İşlemleri

Makaleler
18
Yer
İzmir
N11 Kasım indirimlerinde yedekte dursun diye G213'ü 292₺'ye almıştım. Elimdeki K55 gidici olduğuna dair sinyaller vermeye başlayınca G213'e geçtim. CS:GO oynarken sorun yoktu, ama Dying Light oynamaya başlayınca karakter Space tuşuna 3-4 defa şiddetli basınca ancak zıplıyordu, bir de ses açma tuşunda da aynı sorun vardı. Logitech Support ile neredeyse 2 haftadır yazıştım, ve bana yeni G213 US gönderimi yapacaklar, şu an ürün kargoda. Aşamaları, ve postaları buraya atıyorum. Herhangi bir sorusu olan varsa etiketlesin, yardımcı olmaya çalışayım.

Not: Sizden arızalı ürünü geri istemiyorlar, en azından bende şu aşamada istemediler. Geri dönüşüme atmamı söylerler diye tahmin ediyorum.

Not 2: Bende Müşteri Hizmetleri attığım videoları beğenmedikleri için 5 tane video gönderdim, sonrasında onayladılar. Bir de klavyem TR olmasına rağmen US dizine sahip sandılar. TR istememe rağmen ellerinde kalmadığı için US gönderdiler.
  1. Logitech hesabı oluşturun.
  2. Logitech Destek + Karşıdan Yükleme adresine gidin. Sitenin en altında "Bize Ulaşın" kısmına basın. Orada ürünün seri koduna göre, veya modeline göre ürünü bulmanızı isteyecek. Tavsiyem, ürünün kutusundaki, veya ürünün altında veya üstündeki Seri Numarası'nı girip Gönder'e basmanız. Ürününüzü bulduğu anda size aşağıdaki kısımda yaşadığınız problemi anlatmanızı isteyecek. Probleminizi yazıp "Hala Yardıma İhtiyacım Var" butonuna basın.
  3. Ülke, Ad ve Soyadı, Fatura'yı ekleyin. Eğer bu aşama size karışık geldiyse yaklaşık 11.00-19.00 aralığında aşağıda robot ifadesi belirecek, oradan Live Chat ile probleminizi anlatabilirsiniz.
  4. Eğer Live Chat metodu ile yapmadıysanız size 24 saat içerisinde mail adresinize geri dönüş yapılacak. Size bir çalışan yapmanız gereken aşamaları anlatacak. USB'yi çıkarıp takın, G Hub güncelleştirin gibi. Gelen postaya "Yazdığınız metotların hepsini denememe rağmen sorun hala aynı."
  5. Sonra sizden Ad ve Soyad, Adres, İlçe, İl, Ülke, Ürün Seri Numarası isteyecekleri bir posta isteyecekler, bu bilgileri verip yanında e-Fatura, yoksa faturanın telefon kamerası ile her detayı okunabilecek şekilde belge isteyecekler. Eğer satın aldığınız yer neden size garanti hizmeti sağlamadı derlerse "Kendisinin sadece satıcı olduğunu, garanti hizmeti vermediğini, garanti işleri için Logitech Müşteri Hizmetleri'ne ulaş." şeklinde bir cümle kurun.
  6. Sonra sizden ürünün sorununu gösteren bir video isteyecekler. Bu videoya başlarken bir kağıda Case Number ve Ürün Seri Numarası'nı bir kağıda yazın, videonun ilk birkaç saniyesinde bu kağıdı gösterin. Eğer klavye ise, Word'ü açıp Görünürlük Oranı'nı %400'e getirin, bir yandan klavyeye basarken bir yandan Word ekranını da gösterin. Videoyu YouTube hesabınıza yükleyin, linki kopyalayıp postayı yanıtlayın.
  7. 1-2 gün içinde sorunun anlaşıldığına dair, ya da videoda ürünün sorunu tam gözükmediği için yeni bir video istediklerine dair bir posta gönderecekler. Ellerinde varsa gönderim yapıyorlar. Bende TR düzene sahip klavye olmadığı için US düzene sahip klavye olduğunu söylediler.
  8. Bende değişim hizmeti 25 Haziran'da onaylandı, 29 Haziran (bugün) kargoya verildi. Ürün UPS ile Hollanda'dan gelecek, 1 Temmuz'da elime ulaşacağı yazıyor postada.
Ekran görüntüsü 2021-06-29 190301.png

Ekran görüntüsü 2021-06-29 190316.png

Ekran görüntüsü 2021-06-29 200300.png

Ekran görüntüsü 2021-06-29 200332.png

Ekran görüntüsü 2021-06-29 200404.png

Ekran görüntüsü 2021-06-29 200424.png

Ekran görüntüsü 2021-06-29 200450.png

Ekran görüntüsü 2021-06-29 200509.png

Ekran görüntüsü 2021-06-29 200530.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben garantisi dolan G102 için yardım istedim. Sağ tuşu çift tıklamaya başladı. Benden fareyle alakalı videolar istediler. Çift tıklama sitesinde test etmemi, kağıda bir şeyler yazmamı falan.
Yaptım hepsini, en son fatura istediler. Yolladım, garanti süresi dolmuş diyorlar.
Madem yardım etmeyeceksin, neden videolarla uğraştırıyorsun beni?

Fareyi değiştirmelerini de istemedim, yeni switch yollamalarını istedim sadece.
Parasını da vereyim dedim, gene de olmaz dediler.

Ben garantisi dolan G102 için yardım istedim. Sağ tuşu çift tıklamaya başladı. Benden fareyle alakalı videolar istediler. Çift tıklama sitesinde test etmemi, kağıda bir şeyler yazmamı falan.
Yaptım hepsini, en son fatura istediler. Yolladım, garanti süresi dolmuş diyorlar.
Madem yardım etmeyeceksin, neden videolarla uğraştırıyorsun beni?

Fareyi değiştirmelerini de istemedim, yeni switch yollamalarını istedim sadece.
Parasını da vereyim dedim, gene de olmaz dediler.
Kafalarına göre yapıyorlar hocam. Bazıları olur yollayalım diyor bazıları yardım etmiyor. Tüm Logitech çalışanları farklı şeyler söylüyor yani. Ben de yaşadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı