Logitech Z333 dip ses sorunu olur mu?

460msMustafa

Hectopat
Daha fazla  
Öneriler üzerine Logitech Z313 aldım. Hoparlörde dip ses sorunu vardı. İadeye yolladım. Z333 öneriliyordu bütçeyi yükseltip bu modele yönelmeye karar verdim fakat dip ses sorunu bu modelde de var mıdır diye aklıma takıldı. Z333'ten daha iyi bir hoparlör varsa, bu fiyat bandında önerilere açığım.

Son sese aldığınız halde dip ses olmadığına emin misiniz ?
Son seste kullanmiyorum. Ama %70'lerde dip ses olur. %30 - %40 ses seviyesinde kullaniyorum gayet yetiyor. PC'de ses %50 tutuyorum. Eger son ses muzik dinlerseniz zaten muzikden filan duyulmuyor. Dip sesin gelmeyecegi son sese kadar gayet rahat veriyor.

Z333 almakta emin değilim. Logitech ses konusunu beceremiyor gibi geldi. Farklı bir ürüne yönelmek istiyorum ama bu konularda aşırı bilgim yok.
Valla hocam 1.5 yil once 600 liraya almistim. Gayet memnunum. Bence Z333 alin begenmezseniz farkli bir markaya yonelin.

Son seste kullanmiyorum. Ama %70'lerde dip ses olur. %30 - %40 ses seviyesinde kullanıyorum gayet yetiyor. PC'de ses %50 tutuyorum. Eger son ses muzik dinlerseniz zaten muzikden filan duyulmuyor. Dip sesin gelmeyecegi son sese kadar gayet rahat veriyor.

Hocam siz çok düşük değerlerde kullanıyorsunuz en adi hoparlörde bile o değerlerde dip ses olmuyor.

Hoparlör almaktaki amacınız nedir? Ben Logitech Z213 kullanıyordum fakat hiç tatmin etmedi. LG markalı modelini bilmediğim bir ev sinema sistemim var ve inanılmaz memnunum, müzik dinlemek ve film izlemek çok keyifli. Eğer ikinci elde deneyip alabileceğiniz LG, Sony vb. sinema sistemleri bulursanız değerlendirebilirsiniz.

Hoparlör almaktaki amacınız nedir? Ben Logitech Z213 kullanıyordum fakat hiç tatmin etmedi. LG markalı modelini bilmediğim bir ev sinema sistemim var ve inanılmaz memnunum, müzik dinlemek ve film izlemek çok keyifli. Eğer ikinci elde deneyip alabileceğiniz LG, Sony vb. sinema sistemleri bulursanız değerlendirebilirsiniz.

Z213'ü nerede kullanıyordunuz? Amacım müzik dinlemek, film, dizi izlemek. Ama 2. elden yana hiç tercih yapmadım yapmayı da düşünmüyorum. Bu tavsiye için teşekkürler yine de.

Yani hocam o ses seviyesi ile bayağı ses cikiyor.

Ben mi yanlış düşünüyorum bilmiyorum ama hoparlörden sesi olabildiğince arttırıp ondan sonra bilgisayardan ayarlıyorum. Böylelikle her seferinde hoparlöre uzanmak zorunda kalmıyorum.

Z213'ü nerede kullanıyordunuz? Amacım müzik dinlemek, film, dizi izlemek. Ama 2. elden yana hiç tercih yapmadım yapmayı da düşünmüyorum. Bu tavsiye için teşekkürler yine de.
Ben aslında bahsettiğim sinema sistemini kullanıyordum sürekli. Daha sonra bas gitar çalmaya başlayınca amfi almak yerine ses kartı alıp gitarımı bilgisayara bağlayıp çalıyordum. Bahsettiğim ses sisteminde çok fazla gecikme vardı o yüzden ben de Z213 aldım ve yine ses kartımla kullanmaya başladım. Z213'ü beğenmeme sebeplerimden en önemlisi mid frekansları çamur gibi. Elektronik müzik dinlerken pek bir sıkıntı yok fakat metal, klasik gibi mid frekansların da dolu olduğu müziklerde hiç keyif vermiyor. Özellikle filmlerde konuşma sahneleri beni hiç tatmin etmedi. O yüzden ben de güzel bir kulaklık alıp gitara onunla devam ettim ve müzik dinleme, film gibi aktiviteleri de sinema sisteminden yaptım.

Ben mi yanlış düşünüyorum bilmiyorum ama hoparlörden sesi olabildiğince arttırıp ondan sonra bilgisayardan ayarlıyorum. Böylelikle her seferinde hoparlöre uzanmak zorunda kalmıyorum.
Onu hangi hoparlorde yaparsaniz yapin az da olsa dip ses gelir.

Hocam asla böyle bir kullanım senaryosu düşünmeyin. Bilgisayarı %85 - %95 civarında tutun ve sesi hoparlörün kendisinden ayarlayın. Büyük ihtimalle dip gürültü sorununuzun sebebi buydu.

Hocam asla böyle bir kullanım senaryosu düşünmeyin. Bilgisayarı %85 - %95 civarında tutun ve sesi hoparlörün kendisinden ayarlayın. Büyük ihtimalle dip gürültü sorununuzun sebebi buydu.

Anlamıyorum madem ben sesi alçakta tutacağım neden o kadar yüksek ayarlanabilir ses ayarı koyuyorlar? Cızırtı yapmayacak şekilde üretilmesi gerekmez mi? Örneğin ben kulaklığımda sesi hep Full tutarım klavyemin ses tekerleğinden ayarlarım.

Anlamıyorum madem ben sesi alçakta tutacağım neden o kadar yüksek ayarlanabilir ses ayarı koyuyorlar? Cızırtı yapmayacak şekilde üretilmesi gerekmez mi? Örneğin ben kulaklığımda sesi hep Full tutarım klavyemin ses tekerleğinden ayarlarım.
Kulaklıklar çok az güç gereksinimi duyduğu için dip ses konusunda daha iyilerdir. Fakat hoparlörlerde bu durum kulaklıklar gibi değil. Şöyle düşünelim; birbirine bağladığınız iki su borusu var. Bir boru solda (bilgisayarınızın ses seviyesi) bir boru da sağda (hoparlör ses seviyesi). Siz sağdaki boruyu olabildiğince geniş çapta (%100 ses seviyesi) seçtiniz. Soldaki boruyu ise daha dar (%30 ses seviyesi) seçtiniz. Dar borudan su çok tazikli bir şekilde geldi fakat geniş boruya gelince taziğini kaybetti çünkü borunun çapı arttı. Borudan geçen su miktarı az, borunun çapı geniş, yani içeride suyun çıkaracağın sesin yankı yapacağı mükemmel bir alan oluştu. Bu bağlamda bize ses seviyesi düşük gelen bir sesin ses seviyesi yüksek bir kaynaktan çıkışında dip gürültü oluşturdu. Ama ses çıkış kaynağının ses seviyesini artırıp hoparlörleri normal düzeyde tutarsanız duyacağınız ses daha kontrollü ve temiz olacaktır.

Acaba fazla mı saçmaladım? Meramımı anlatabilmişimdir umarım.

Geri
Yukarı