Çözüldü LoL Miner'da kart devre dışı bırakma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Mxpyma

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
3 kart var. 1 tanesini devre dışı bırakmak istiyorum. Nasıl yapacağım, detaylı anlatır mısnız?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Devre dışı bırakmak istediğiniz kartın device ID'sine bakın. Onun dışındaki tüm cihazların ID'lerini aşağıdaki gibi set "EXTRAPARAMETERS=--devices=" şeklinde yazın. Örneğin; 3 karttan 2. kartı devre dışı bırakmak istiyorsunuz ve Device 1 olarak geçiyor. set "EXTRAPARAMETERS=--devices 0,2" yazdığınızda 1. ve 3. kartınız çalışacak ama 2. çalışmayacak. Mining başlatın. Başlattığınızda tüm cihazlarınız görünüyor. Oradan görebilirsiniz yada Görev Yöneticisi üzerinden, Performans sekmesinden GPU 0, GPU 1 şeklinde yazan yerden cihaz ID'sini ayırt edebilirsiniz.
1648892996445.png

Oradan görebilirsiniz yada Görev Yöneticisi üzerinden, Performans sekmesinden GPU 0, GPU 1 şeklinde yazan yerden cihaz ID'sini ayırt edebilirsiniz.
Örnek olarak kendi cihazımı vereyim. GPU 0 ve GPU 1 benim mining yaptığım ekran kartlarım, GPU 2 ise benim işlemcimin onboard ekran kartı. .bat dosyasında --devices=0,1 yazdığımda ilk 2 kartta yapacak, üçüncüde yapmayacak.
1648893336731.png
Devre dışı bırakmak istediğiniz kartın device ID'sine bakın. Onun dışındaki tüm cihazların ID'lerini aşağıdaki gibi set "EXTRAPARAMETERS=--devices=" şeklinde yazın. Örneğin; 3 karttan 2. kartı devre dışı bırakmak istiyorsunuz ve Device 1 olarak geçiyor. set "EXTRAPARAMETERS=--devices 0,2" yazdığınızda 1. ve 3. kartınız çalışacak ama 2. çalışmayacak. Mining başlatın. Başlattığınızda tüm cihazlarınız görünüyor. Oradan görebilirsiniz yada Görev Yöneticisi üzerinden, Performans sekmesinden GPU 0, GPU 1 şeklinde yazan yerden cihaz ID'sini ayırt edebilirsiniz.
1648892996445.png

Oradan görebilirsiniz yada Görev Yöneticisi üzerinden, Performans sekmesinden GPU 0, GPU 1 şeklinde yazan yerden cihaz ID'sini ayırt edebilirsiniz.
Örnek olarak kendi cihazımı vereyim. GPU 0 ve GPU 1 benim mining yaptığım ekran kartlarım, GPU 2 ise benim işlemcimin onboard ekran kartı. .bat dosyasında --devices=0,1 yazdığımda ilk 2 kartta yapacak, üçüncüde yapmayacak.
1648893336731.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Devre dışı bırakmak istediğiniz kartın device ID'sine bakın. Onun dışındaki tüm cihazların ID'lerini aşağıdaki gibi set "EXTRAPARAMETERS=--devices=" şeklinde yazın. Örneğin; 3 karttan 2. kartı devre dışı bırakmak istiyorsunuz ve device 1 olarak geçiyor. set "EXTRAPARAMETERS=--devices=0,2" yazdığınızda 1. ve 3. kartınız çalışacak ama 2. çalışmayacak. Mining başlatın. Başlattığınızda tüm cihazlarınız görünüyor. Oradan görebilirsiniz ya da Görev Yöneticisi üzerinden, performans sekmesinden GPU 0, GPU 1 şeklinde yazan yerden cihaz ID'sini ayırt edebilirsiniz.
Eki Görüntüle 1348304

Örnek olarak kendi cihazımı vereyim. GPU 0 ve GPU 1 benim mining yaptığım ekran kartlarım, GPU 2 ise benim işlemcimin onboard ekran kartı. .bat dosyasında --devices = 0, 1 yazdığımda ilk 2 kartta yapacak, üçüncüde yapmayacak.
Eki Görüntüle 1348309

Yaptım ama hâlâ mining e giriyor tıpatıp aynısını yaptım.

Yaptım ama hâlâ mining e giriyor tıpatıp aynısını yaptım.
Bir yöntem daha var sanırım, bakayım.
set "EXTRAPARAMETERS=--devices=" şeklinde yazın. Örneğin; 3 karttan 2. kartı devre dışı bırakmak istiyorsunuz ve Device 1 olarak geçiyor. set "EXTRAPARAMETERS=--devices=0,2" yazdığınızda 1. ve 3. kartınız çalışacak ama 2. çalışmayacak.
Düzeltme: --devices=0,2 değil, --devices 0,2 olacak.

Son düzenleme:
Tamamdır teşekkürler :) peki LoL minerde 90 mh alırken bir anda 60'a falan düşmesi neden veya daha stabil çalıştırmanın yolu var mıdır?
Bilmiyorum nedenini. Kart ısınıyorsa düşer MH. Memory değerlerini kontrol edin. Ayriyeten yazılımdan da kaynaklanıyor olabilir. Dual Mine için kullanıyorsanız (AMD ve NVIDIA) bunu, NBMiner'a da bakabilirsiniz. Bir de onu deneyin. Stabilitesi daha iyiyse onu tercih edersiniz.

Bilmiyorum nedenini. Kart ısınıyorsa düşer mh. Memory değerlerini kontrol edin. Ayrıyeten yazılımdan da kaynaklanıyor olabilir. Dual mine için kullanıyorsanız (AMD ve NVIDIA) bunu, Nbminer'a da bakabilirsiniz. Bir de onu deneyin. Stabilitesi daha iyiyse onu tercih edersiniz.

Teşekkürler nbminerdada aynı şekildem, ekran kartını devre dışı bırakma?

Teşekkürler nbminerdada aynı şekildem, ekran kartını devre dışı bırakma?
Hayır. Onda .bat dosyasının içinde ethashtan sonra -d yazıp çalıştıracağınız aygıtları yazıyorsunuz.
1648897056459.png

Örnek;
nbminer -a ethash -d 0,2 -o stratum+tcp://asia2.ethermine.org:14444 -u 0x4296116d44a4a7259B52B1A756e19083e675062A.default -log (Cüzdan bana ait değil, NBMiner'ın kendi örnek cüzdan kodu. Cüzdan kodundan sonraki .default yerine de cihazınıza vermek istediğiniz adı yazıyorsunuz.)

Hayır. Onda .bat dosyasının içinde ethashtan sonra -d yazıp çalıştıracağınız aygıtları yazıyorsunuz.
Eki Görüntüle 1348374

Örnek;
nbminer -a ethash -d 0,2 -o stratum+tcp://asia2.ethermine.org:14444 -u 0x4296116d44a4a7259B52B1A756e19083e675062A.default -log (cüzdan bana ait değil, Nbminer'ın kendi örnek cüzdan kodu. Cüzdan kodundan sonraki. Default yerine de cihazınıza vermek istediğiniz adı yazıyorsunuz.)

Nbminer çok daha stabil cidden teşekkür ederim.

Geri
Yukarı