M.2 SSD %100 kullanılıp oyunlardan atıyor

alkan yılmaz

Yoctopat
Daha fazla  
AMD Ryzen 5 5600.
RAM 16 GB (2x8)
ASUS B450M S2H.
600W PSU.
MSI 1660 Ti ekran kartı.

Bilgisayarımda 3 HDD var. (128 GB SSD, 1 TB M.2 SSD, 1 TB SATA)
Windows 128 GB SSD'ye kurulu diğerleri depolama.
GTA 5, RDR2 gibi oyunlara M.2 SSD bir anda %100 oluyor ve oyundan atıyor. Mavi ekran veriyor. Ve PC'yi geri açtığımda M.2 SSD'yi görmüyor komple kapatıp açtğmda geri geliyor m.2.
SATA hard diskimi kasaya bağlayınca görmemeye başladı, içerde kavga var gibi kava vuruyordu ama dışarıdan bağlayınca sorunsuz oynattı. Aynı oyunları harici HDD'ye yükledim sorunsuz oynattı ama M.2'ye yükleyince %100 olup atıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Disklerin sağlık değerlerine bak CrystalDiskInfo adlı programı kullan değerleri foruma at yorumlayalım.
crystal.jpg

Minidump paylaşınız. Önceden ben de inceliyordum ne zamanlardı ya. Bayağı oldu olmazsa başlayalım.

Şu SSD'nin marka modeli nedir?

James Donkey JD1024 1TB 3D Nand 2100MB/1700MB/sn NVMe M.2 PCI-E SSD Disk​

Minidump dosyalarını paylas.
Nasıl yapacağım ? Paylaşmaya çalıştığımda ''HATA'' diyor.

Normal, SSD kronik bir model. SSD kaynaklı sorunun, degistirdigin takdirde çözülür.
Fakat normal HDD taktığım zamanda HDD' ten kafa vurma sesi geliyor. Oyunları normal harddisk'e harici olarak kurup harici olarak oynadığımda sorun yaşamıyorum. Power' a bağladığımda kafa vuruyor.

Son düzenleme:
Nasıl yapacağım? Paylaşmaya çalıştığımda "hata" diyor.

Fakat normal HDD taktığım zamanda HDD'ten kafa vurma sesi geliyor. Oyunları normal hard Disk'e harici olarak kurup harici olarak oynadığımda sorun yaşamıyorum. Power'a bağladığımda kafa vuruyor.

HDD'den kafa vurma sesi gelmesi asındıysa normaldir, kafasında sorun vardır. HDD ile SSD bir degil, SSD'de kafa vurma olayını yapacak parca yok :)

HDD'den kafa vurma sesi gelmesi asındıysa normaldir, kafasında sorun vardır. HDD ile SSD bir degil, SSD'de kafa vurma olayını yapacak parca yok :)
Ben eklemeyi unuttum sanırım çok özür dilerim. Normal sata HDD' i bağladığımda oluyor bu problem. M2 SSD' de kafa vurma sorunu yok tabi. Sata olan HDD' de daha yeni Toshiba'nın. Harici olarak bağladığımda sorun yaşatmıyor.

Geri
Yukarı