Mac Mini 2021 Nasıldır?

mrshayber

Hectopat
Merhabalar,

Yazılım ve eğitim çalışmalarım için 2021 Mac Mini Apple M1 almayı düşünüyorum, bu ürüne sahip olan kullanan var mı acaba olumlu olumsuz düşünceleriniz nelerdir F/P?
Almak istediğim Mac Mini 2021:
  • 8 çekirdekli CPU’ya, 8 çekirdekli GPU’ya ve 16 çekirdekli Neural Engine’a sahip Apple M1 çip
  • 16 GB birleşik bellek
  • 2 TB SSD depolama
  • Gigabit Ethernet
  • macOS Big Sur
  • 802.11ax Wi-Fi 6 wireless ağı
  • IEEE 802.11a/b/g/n/ac ile uyumluluk
  • Bluetooth 5.0 wireless teknolojisi
  • 10/100/1000BASE-T Gigabit Ethernet (RJ-45 konnektörü)
  • 2 adet Thunderbolt / USB 4 bağlantı noktası
  • 2 adet USB-A bağlantı noktası
  • HDMI 2.0 bağlantı noktası
  • 3,5 mm kulaklık jakı
  • Yükseklik: 3,6 cm
  • Genişlik: 19,7 cm
  • Derinlik: 19,7 cm
  • Ağırlık: 1,2 kg
Fiyat: 19 bin.

Görüş öneri nedir, acaba çok merak ediyorum. Normalde Monster Markut M7 i9 10980HK 64 GB 6GB GDDR6 Quadro RTX 3000 192-Bit düşünüyordum. (29 bin)

Eğer hayali değilse MacBook Pro alıp özelleştirin. Hem ekranı var hem de taşınabilir.

Tam size göre. Kullanmak nasip olmadı ama tam bu kitleye hitap ediyor zaten. İşinizi büyük oranda kolaylaştırır. Güvendiğim insanların incelemelerine bakabilirsiniz :

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hazır konusu açılmışken sorayım, şu M1 çipler ne oluyor? Son birkaç gündür görmeye başladım.
Apple'ın ARM mimarisiyle tasarladığı çip. Daha iyi performans ve daha düşük enerji tüketimi sağlıyor.

Intel işlemci kullanmayacak artık.

Apple alıp SSD yükseltmek saçma olur eğer size depolama lazımsa. Çok fazla para istiyor yükseltmeye. Mac Mini yerine sistem toplayabilir veya Macbook alabilirsiniz bence.

Apple alıp SSD yükseltmek saçma olur eğer size depolama lazımsa. Çok fazla para istiyor yükseltmeye. Mac Mini yerine sistem toplayabilir veya Macbook alabilirsiniz bence.
dizüstü kullanma mecburiyetim var o yüzden, mobil bir sistem olmalı.

2 TB ssd en yüksek hali zaten bu 19 bin demişler ama

bazı mesajlar aldım, macbook pro 13 inç daha çok öneriliyor

Geri
Yukarı