Mac Pro 5.1 R9 280X Upgrade Sonrası boot screen problemi

cmm12

Hectopat
Daha fazla  
Mac Pro 5.1 tower kasa bilgisayarımı yaklaşık 3 ay önce RADEON 5770 yerine r9 280 x olarak upgrade etmiştim. Upgrade sonrası bildiğimiz boot screen gelmeden direk parola ekranı geliyor. Sistem normal olarak çalışıyordu açıkçası ben de bunu sorun etmiyordum ta ki windows ihtiyacı olup bootcamp ile windows 10 kurmaya karar verdiğim ana kadar. R9280 X ile boot screen gelmediği için ne yaparsam yapayım ''alt'' tuş kombinasyonu ile boot edilecek OS ekranına ulaşamıyorum. 5770'i taktığımda alt tuşa basılı tutarak boot ekranına veya farklı mac açılış kombinasyonlarına ulaşabiliyorum. Bunu r9 280 x ile nasıl yapabilirim? Yardımlarınız için peşinen teşekkürler.

Not : Sürümler Sierra 10.12.2 + win10.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, mesajınızı tesadüfen gördüm ve üye olup cevaplamak istedim çünkü benzer bir problemi birkaç sene önce bir arkadaşım da yaşamıştı.

Mac Pro'nuza taktığınız kart, büyük olasılıkla, PC kartı olduğu için bu sorunu yaşıyorsunuz. MAC için üretilmemiş olan grafik kartlarında boot menüsüne ulaşılamıyor. Bu nedenle yapabileceğiniz en mantıklı çözüm eski kartı takıp Windows'u kurmak ve daha sonra tekrar yeni karta geçmek. Elbette yeni kartı kullanmaya devam etmenin sizin için dezavantajı açılış sırasında Windows veya MAC açılışı tercihini de yapamayacak olmanız. Mecburen bundan sonra MAC açıldıktan sonra Windows olarak sistemi yeniden başlatacaksınız. MAC'e geri dönmek için de aynı işlemi Windows üzerinde yapmanı gerekecek.

İlginize teşekkür ederim.Sanırım mac'lerde bios olmaması ile ilişkili bir durum.Yurt dışı forumlarda efi'ye tanıtılması gibi bir durumdan bahsedilmiş.Bende risk alıp yönergeleri tam anlamadığımdan uygulama yapmadım.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı