Mac Pro (5.1) alıp Upgrade etmeye değer mi?

caganbey24

Hectopat
Daha fazla  
İyi günler. Z170 anakartımın pinlerinin kırılması ile artık PC ile uğraşma isteğim kaçtı. Bu yüzden Mac Pro 5.1 almayı düşünüyorum. Sizce Upgrade etmeye değer mi? Yazılım, CAD, video editleme gibi işleri yapmak için düşünüyorum ve bir de oyun. :)
Intel Xeon X5690
32GB RAM
GTX 1060
a2231b395ebaf952d1ca8ac4e1edef06.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Hiç bulaşma derim.

Bahsettiğin modelin fiyatını bulamadım internette nedense ama muhtemelen daha uygun fiyata çok daha iyi bir makine toplarsın diye düşünüyorum.

Bence o tarafa hiç bulaşmayın. Ryzen 7 2700 ve X470 anakart alın. 16GB 3000MHz RAM + zaten elinizde GTX 1060 varmış. Herhangi bir parça kırılıp bozulmadığı sürece render, edit, oyun gibi başlıklarda en az 4-5 yıl götüreceğini düşünüyorum. Ortalama düzeyde tabii ki. Ultra oyun isterseniz birkaç yıl sonra çıkacak oyunlarda sıkıntı yaşatır elbet ama işlemci ve anakart çok ileriye dönük olur.

Bence o tarafa hiç bulaşmayın. Ryzen 7 2700 ve X470 anakart alın. 16GB 3000MHz RAM + zaten elinizde GTX 1060 varmış. Herhangi bir parça kırılıp bozulmadığı sürece render, edit, oyun gibi başlıklarda en az 4-5 yıl götüreceğini düşünüyorum. Ortalama düzeyde tabii ki. Ultra oyun isterseniz birkaç yıl sonra çıkacak oyunlarda sıkıntı yaşatır elbet ama işlemci ve anakart çok ileriye dönük olur.
Bütçem iyi demiştim ama bi işlemciye 2000 tl verebilecek kadar değil. Şuan halihazırda sistemim var sadece anartının tamire ihtiyacı var. User Benchmark'da ki veriler güvenilir ise x5690 alınabilir.
Peki @crazy_vefa sizce 2000 TL ekran kartı hariç yeni nesil bir sistem toplanabilir mi ?

İllaki birileri bu başlığa bakacaktır 😅 söylediğiniz çok mantıklı, 2009, 2010 veya 2012 hala çok çok fazla iyi makineler birçok günümüzün çok yüksek fiyatlara toplanmış makineleri alt eder birçok konuda! Bende iMac 27" 2013 LATE var, ilk sahibiyim hala sorunsuz kullanıyorum ve Boot camp ile Windows yükleyip oyunda oynuyorum tabii ki ekran kartım çok yeterli değil ama genede birçok oyunu oynaya biliyorum. Kısacası bahsettiğiniz Mac Pro 5.1 efsane makinelerdir ve fiyatları 5500 7000 TL arasında var ama satan çok az çünkü genelde alan satmıyor, güncelle güncelle kullan ki siz X5690 işlemci demişsiniz daha güncellemeye hiç gerek yok birçok konu için...

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı