Macbook 2018 Uzun Kullanım İçin Yükseltme Yapılmalı mı?

Karais

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Bir Macbook 2018 model alacağım. Sadece C# ve ASP.NET kullanıyorum. Uzun ömür dayanması için ve kod yazma, program çalıştırma vb. gibi işlerde kolaylık olması için işlemciyi i7 yapıp RAM'i 16GB yapmaya gerek var mı? Yoksa stabil özellikler gereğini karşılar mı?
qq.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
C# derlemeniz için Windows gerekiyor.
Hatta VS olmadan ASP işi zor olur.
Virtualbox gibi sistemler artık iyi çalışıyor fakat daha sağlam olması için bootcamp ile kurarsanız iş görür diye düşünüyorum eğer projeleriniz çok büyük değil ise.
Ama bütçeniz vardır uzun kullanıp daha sonra yükseltme ile uğraşmak istemiyorsunuzdur o zaman alınabilir.

Eğer bütçeniz varsa herşeyini yükseltip alın çünkü daha sonra dışarıdan yükseltme gibi bir şansınız yok. Servise verip değiştirtmekte çok masraflı olur. Ama bütçeniz kısıtlıysa işlemciyi yükseltmek yerine RAM ve SSD'nin hafızasını yükseltirseniz sizin için daha iyi olur. BootCamp ile Windows kurarsınız rahat edersiniz. Ayrıca gördüğüm kadarıyla TouchBar'lı modeli alıyorsunuz bence o fiyat farkını vermeye gerek yok. TouchBar'ın hayatınıza ekstra ekstra bir şey katacağını düşünmüyorum. Azıcık bir kolaylık sağlıyor. Ona vereceğiniz ücreti de İşlemcide kullanabilirsiniz. Bir de MacBook Pro'nun boyutuna değineyim. Belki biliyorsunuzdur ben yine de belirtmek istedim; 15 inç olan modelinde 4 tane USB Type-C mevcut, 13 inç olan modelinde 2 tane USB Type-C mevcut, ihtiyacınıza göre olan MacBook'u almanız sizin için daha iyi olacaktır. İleride sorun yaşamanızı istemem.

DGl8l-d5AEPoTPzZd-8Um8E-TL1VsX8AiEaVp0Mj_lkx9DevD5Dx8DsLfHra5IebWdK2mBV5VvRPnvtQ3TatOlNlSmh0egFbdyHzE6LvoMAI4av1wcwKsmUDuTGzHRrg

C# derlemeniz için Windows gerekiyor.
Hatta VS olmadan ASP işi zor olur.
Virtualbox gibi sistemler artık iyi çalışıyor fakat daha sağlam olması için bootcamp ile kurarsanız iş görür diye düşünüyorum eğer projeleriniz çok büyük değil ise.
Ama bütçeniz vardır uzun kullanıp daha sonra yükseltme ile uğraşmak istemiyorsunuzdur o zaman alınabilir.

Visual Studio for Mac çıktığı için söylediği şeyleri Mac üzerinden de yapabilir. C# ve ASP destekliyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı