MacBook Air 2020 için kılıf ve cam koruyucu önerisi

sancarsavas

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. 2020 model MacBook Air için hem kılıf hem de cam koruyucu önerilerinizi rica ediyorum. MacBook'u yarın teslim alacağım muhtemelen. Bunları da sipariş vereyim diyorum hızlıca. En kaliteli, en pahalı ürünler olmasına gerek yok. Ortalama ürünler olabilir.

Ancak, hoşuma gittiği için Gold renk aldım. Bu rengi gölgelemeyecek şeffaf kılıf var mı? Aynı renk de olabilir.

Cam koruyucu ekranın parlaklığını öldürür mü?

Öneri ve tavsiyelerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran ve kasa koruyucular çok gereksiz.
Eğer korumalı kılıf veya çanta alırsanız yeter olur bence. Kasa kılıfı şeffaf var bende köşeye attım. Çünkü kasanın kalitesini öldürüyor.

Taşırken biraz daha fazla dikkat edersiniz duvara falan çarpmasın diye yeterli olur. Hayırlı olsun.
Çanta olarak bunu kullanıyorum aşırı iyi ve şık.

Çanta
Ekran ve kasa koruyucular çok gereksiz.
Eğer korumalı kılıf veya çanta alırsanız yeter olur bence. Kasa kılıfı şeffaf var bende köşeye attım. Çünkü kasanın kalitesini öldürüyor.

Taşırken biraz daha fazla dikkat edersiniz duvara falan çarpmasın diye yeterli olur. Hayırlı olsun.
Çanta olarak bunu kullanıyorum aşırı iyi ve şık.
Çanta güzelmiş gerçekten bugün sipariş vereceğim. Aslında dikkatli kullanan biriyimdir ama çizikten vs korktum bir de kullananlar gördüm bu yüzden sormak istedim. Çok teşekkürler
Cam koruyucuya gerek yok hatta Retina ekranlara zarar verebiliyorlar bir süre sonra.
Birçok kişinin nano cam koruyucu gibi ürünler kullandığını gördüm. Telefonlardaki gibi cam kırılmıyor bu sayede olumsuz durumlarda diyenlar var. Ama söylediğiniz gibi ekrana zararlıysa almayayım tabii ki

Çanta

Çanta güzelmiş gerçekten bugün sipariş vereceğim. Aslında dikkatli kullanan biriyimdir ama çizikten vs korktum bir de kullananlar gördüm bu yüzden sormak istedim. Çok teşekkürler
Merak etmeyin, rahat olun sadece ev içinde taşırken güzelce hareket ederseniz hiçbir şey olmaz. Zaten çanta içine direkt koyulunca kasa kılıfı takabilirsiniz ama üstte attığım çantanın içi güzel bir malzemeden yapılmış. Hiçbir sıkıntı olmaz. Umarım memnun kalırsınız çantadan. Güle güle kullanın.

Çanta

Birçok kişinin nano cam koruyucu gibi ürünler kullandığını gördüm. Telefonlardaki gibi cam kırılmıyor bu sayede olumsuz durumlarda diyenlar var. Ama söylediğiniz gibi ekrana zararlıysa almayayım tabii ki

Gözlemlediğim kadarıyla ekran koruyucu kullananların çoğu sonradan kaldırıyor. Birde normal laptoplarda kimse ekran koruyucu kullanmaz. Sırf MacBook diye ayrı bir tüketim pazarı oluşturuyorlar. İnsanlar da birbirlerinden görüp özeniyor bana kalırsa.

Gözlemlediğim kadarıyla ekran koruyucu kullananların çoğu sonradan kaldırıyor. Birde normal laptoplarda kimse ekran koruyucu kullanmaz. Sırf MacBook diye ayrı bir tüketim pazarı oluşturuyorlar. İnsanlar da birbirlerinden görüp özeniyor bana kalırsa.
2.5K HDR ekrana o leş plastikleri takıp renkleri öldürmek dediğiniz gibi tüketim çılgınlığıdır. Ekranıyla öne çıkan cihazı böyle berbat etmek anlamsız.

Evet zaten o ekran parlaklığı için alıyoruz bir yerde cam koruyucular öldürecekse almamak daha iyi. Çok teşekkür ederim. Son sorun hâla 16gb ram versiyonu ile değişme şansım var. Kodlama ve kişisel kullanım amacıyla alıyorum. Unity ile oyun geliştirme yapma ihtimalim de var. 8gb versiyonun bir çok test videosunu izledim Unity ile ilgili. Başarılı gözüküyor ve ikna oldum. Ama hep bir şüphe kalıyor işte:)

Evet zaten o ekran parlaklığı için alıyoruz bir yerde cam koruyucular öldürecekse almamak daha iyi. Çok teşekkür ederim. Son sorun hâla 16gb ram versiyonu ile değişme şansım var. Kodlama ve kişisel kullanım amacıyla alıyorum. Unity ile oyun geliştirme yapma ihtimalim de var. 8gb versiyonun bir çok test videosunu izledim Unity ile ilgili. Başarılı gözüküyor ve ikna oldum. Ama hep bir şüphe kalıyor işte:)

M1 Air mi sipariş ettiniz? Öyleyse 16GB ile değiştirmenizi öneririm çünkü sonradan RAM artırılamıyor. 2-3 sene sonra sıkıntı yaşayabilirsiniz. Birde herhangi bir ürün geliştirirken veya kod yazarken bolca sekme açık olur genelde. 8GB RAM'in yetersiz gelmesindeki ana sıkıntı da bundan kaynaklı oluyor.

M1 Air mi sipariş ettiniz? Öyleyse 16GB ile değiştirmenizi öneririm çünkü sonradan RAM artırılamıyor. 2-3 sene sonra sıkıntı yaşayabilirsiniz. Birde herhangi bir ürün geliştirirken veya kod yazarken bolca sekme açık olur genelde. 8GB RAM'in yetersiz gelmesindeki ana sıkıntı da bundan kaynaklı oluyor.
Şu anda zehirli oku attınız:) Sanırım değişim yapacağım. Birçok testte 8GB birçok uygulama açıkken sorunsuz çalışıyor ama 3 saat boyunca çalıştıktan sonra ne hale geliyor onu bilemiyoruz beni de bu düşündürüyor açıkçası

Yeni konular

Geri
Yukarı