MacBook Air 2020 pil sağlığı normal mi?

kmlsat

Picopat
Daha fazla  
Merhaba, şimdiden yardımcı olan herkese teşekkür ediyorum. Evimde gündelik olarak webde gezinme, ödev yapma vb amaçlarla kullandığım bir MacBook Air M1 8 GB bilgisayarım var arada sırada da olsa Parallels üzerinden oyun oynuyorum. Günde yaklaşık 4-5 saat arası bir ekran süresi ile 201 devir sayılı pilim ve %90 seviyesinde bir pil sağlığım var Apple'ın pil sağlığının bu durumda ne kadar olması gerektiği ile ilgili bir yazısını da göremedim. Sizce bu pil sağlığı nasıldır ve pil sağlığını daha iyi tutmak için ne yapabilirim?

Not: Bilgisayar 2020 model MacBook Air M1 8 GB RAM 256 GB SSD.

Gayet normal değerler. Daha uzun tutmak için şarjını tam bitirmemeye 20-100 arasında tutmaya çalış. Batarya tamamen bittiğinde zarar görür ve ömrü kısalır.

Gayet normal değerler. Daha uzun tutmak için şarjını tam bitirmemeye 20-100 arasında tutmaya çalış. Batarya tamamen bittiğinde zarar görür ve ömrü kısalır.

Hatta bazı yerlerde tam şarj edilmemesi 80 civarına kadar şarj edilip kullanılmasının daha sağlıklı olduğu belirtiliyor isterseniz yapabilirsiniz.

6 aydır kullanıyorum. Aynı cihaz, haftanın 5 günü ortalama 10 saat (günlük) açık cihaz. Devir 12 şu an, bir pilin ekran süresi ise 7 saat ortalama.

Evde fişe takılı kullanın, yanınızda fiş varsa çekmeyin.
Ayda bir kere doldur boşalt yapın.
Optimize şarj bekleme düzgün çalışmıyor genelde, eğer sizlerde de çalışmazsa GitHub - actuallymentor/battery: CLI for managing the battery charging status for M1 Macs bu uygulamayı kullanabilirsiniz.
Batarya ve şarj ile alakalı kapsamlı ve bilimsel bir analiz var, Battery University Homepage buradan da bakabilirsiniz.

Geri
Yukarı