MacBook Air M.2 prizde kullanmak

isteoylebiri

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. MacBook Air M.2 cihazım var; gündelik kullanımda, film vs izlerken bile oldukça uzun süre pili dayanıyor zaten herkesin malumu. Fakat harici cihazlar bağlayınca, özellikle de enerjiyi tamamen laptoptan alan midi klavye, Controller gibi cihazları bağlayınca bilgisayarın enerjisini doğal olarak sömürüyor. Ayrıca kendi prizine takılı olsa bile harici monitör bağlamak da illaki pildeyken Mac'i daha fazla yoruyordur. O yüzden harici cihazlar bağlayıp programlarda yoğun işler yaparken şarj düzeyi kaçta olduğuna bakmadan işim bitene kadar prize takılı kullanıyorum. Bu şekilde kullanmak mı daha sağlıklı, yoksa yine de pilde kullanıp şarj yüzde 40'lara gelin tekrar prize takmak filan mı emin olamadım. Ama pili çok hızlı tüketen işlemlerin de pil sağlığına faydalı olmayacağına emin gibiyim ben. Bu konuda Apple'ın kesin bir önerisi vs yok mu? Şimdiye kadar uzun süredir deneyimleyenler, deneyimlerini paylaşabilirler mi mesela? Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sabit kullanıyorsanız, prize takılı olarak kullanmak en iyi pil sağlığı için. O sırada pilden kullanıp, bir taraftan da şarj etmiyor zaten. 👍

EK: Pil %100 olduktan sora tabii...

Geri
Yukarı