MacBook almak benim için ne kadar mantıklı?

@SHYAH bugün iş yerinde ısındı. Ama bir yanda n Unity açıktı, diğer yandan Premiere ile video yapıyordum.

Usta o durumda daha fazla ısınırsa kapatmaktan başka çarenin kaldığını sanmıyorum. Prolardfa falan falan açar ama Air fazla ısınırsa beklemekten başka bir şey yapamazsın gibi geliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben M1 Air 8 GB modeli kullanıyorum. Eğer hali hazırda bir masaüstü sisteminiz varsa laptop için Macbook almak çok mantıklı geliyor.
Bana soracak olursan bu bilgisayarın en büyük avantajları şöyle:
- Grafik ve video için iyi ekran
- Macos
- Pil ömrü
- Tüketilen enerjiye göre verilen performans. (Çok çok iyi düzeyde)
- Kasa yapısı

Bunların hepsinde iddialı ve fiyatına göre mükemmel bir cihaz.

Aslında dün yazmıştım da göndermeyi unutmuşum, ben de ADHD hastalığından muzdaribim. Kendi oyun bilgisayarımdan yazılım öğrenmeye çalıştığım dönemde büyük eksikliğini hissettim ve bıraktım. En son oyun oynamayı bıraktığımda dahi odağımı toplamada zorlanıyordum bir işe yoğunlaşmaya çalışırken hatta. Sonrasında madem oyun da oynamıyorum o zaman direkt Mac’e geçeyim diye düşündüm ve öyle yaptım. Şu an oturup bi tasarım hazırlatken, iki satır kod yazarken, iki video editlerken çok daha rahat odaklı ve verimli çalışıyorum. Senin oyun için farklı bir makinen varsa önerim Mac’inde aynı google hesabına bile oturum açma oyunu tamamen soyutla o Mac’ten. ADHD için eğer psikiyatriste gitmediysen gitmeni öneririm bu arada. Daha fazla sorun olursa sorabilirsin hepsini seninle aynı durumda olan biri olarak seve seve yanıtlarım.

Aslında dün yazmıştım da göndermeyi unutmuşum, ben de ADHD hastalığından muzdaribim. Kendi oyun bilgisayarımdan yazılım öğrenmeye çalıştığım dönemde büyük eksikliğini hissettim ve bıraktım. En son oyun oynamayı bıraktığımda dahi odağımı toplamada zorlanıyordum bir işe yoğunlaşmaya çalışırken hatta. Sonrasında madem oyun da oynamıyorum o zaman direkt Mac'e geçeyim diye düşündüm ve öyle yaptım. Şu an oturup bir tasarım hazırlatken, iki satır kod yazarken, iki video editlerken çok daha rahat odaklı ve verimli çalışıyorum. Senin oyun için farklı bir makinen varsa önerim Mac'inde aynı Google hesabına bile oturum açma oyunu tamamen soyutla o Mac'ten. ADHD için eğer psikiyatriste gitmediysen gitmeni öneririm bu arada. Daha fazla sorun olursa sorabilirsin hepsini seninle aynı durumda olan biri olarak seve seve yanıtlarım.

Gittim concerta kullanıyorum zaten amacımda bu yönde zaten hani hem evdeyken oyuna odaklanınca fazla umursamıyorsun ama benimki gibi bir odada birkaç saat farklı farklı şeylerle ilgilendiğin zaman çok fazla kafam dağlıyor ne ile ilgilendiğimi dahi kaybediyorum.

Air veya Pro sürdürülebilirlik açısından fark ediyor, ikisi de performans konusunda seni üzmez fakat Pro serisi yüksek performansı daha uzun süre sürdürüyor. Yaptığın işler çok profesyonelse mühendislik okuyorsan ve mezuniyete yakınsan 16/512 Pro al.

Geri
Yukarı