Macbook işletim sistemini Windows olarak değiştirmek

Ahmet Özkale

Decapat
Merhaba, benim adım Ahmet Özkale.
Sizlere bir konu hakkında danışmak isterim,

Macbook, Macbook Air ve tüm Macbook modellerinde Mac OS işletim sistemi kurulu olarak geliyor ve Windows kurmak isterseniz yine kendi işletim sisteminin yanında kurmaya müsade ediyor.
Mesela tahminim olarak verilerimizi vb. bütün her şeyimizin verisi yine onların elinde de tutuluyor ben tamamen özgür bir işletim sistemi istiyorum.

Ancak bildiğim kadarıyla sadece kendi işletim sistemlerinin yanında Windows kurmaya müsade ediyorlar ben onların işletim sistemi ile hiçbir bağlantısı olmayacak şekilde default bir Windows kurmak istiyorum. Apple firmasının tüm verileri silmek istiyorum nasıl yapabilirim yapabilir miyim veya verilerimi saklarlar mı? Yine vb. bilgili olanlar yardımcı olursa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Macbookların amacı zaten içerisindeki Mac OS işletim sistemidir, yoksa öyle abartılacak bir artısı yok. Windows vb. kuracaksanız bence Macbook almamalısınız, MSI vb. alternatiflere yönelmelisiniz...

MacBook'a Windows kurarsanız biraz ayıp edersiniz. O tasarım o işletim sistemi adamlar işini hakkıyla yapıyor. Ayrıca iPhone'un üzerine varsa MacBook'a üzerine ile arasında çok güzel bir bağ kurabiliyorsunuz gibi gibi... Mantıksız

macOS işletim sistemini kullanmak istemiyorsan neden Macbook?
Sizlerle paylaşabileceğim bir çok sebep var bunlardan sadece başlıcalarını sıralamam istenirse;

1. - Macbook dış tasarımı olarak gerçekten sade olması ile birlikte üst sınıf bir cihaz.
  2. - Bu makinenin gücü sadece 1,35 kg hafifliğinde ve 1,7 cm inceliğindeki unibody tasarımın içindedir.
  3. - SSD depolama, bir dizüstü bilgisayardaki 5400 rpm sabit sürücüden 17 kata kadar daha hızlıdır. Hazır, başla ve bitti.
  4. - 12 saate kadar pil ömrü. Tüm gün boyunca elinizdeki güç.
  5. - MacBook inanılmaz derecede kompakt olsa da, yazmayı hem rahat hem de doğal kılan tam boy bir klavyeye sahiptir.

Ve daha birçok fazlası benim için eksi olan kısmı ise tabi ki işletim sistemi macOS bu yüzden bu bilgisayara sahip olmak istemiyorum düşündüm ve Windows yükleyebilmenin bir yolu olduğunu düşündüm bu konu hakkında sizlere danışmak isterim evet biliyorum ki, Apple Bootcamp ile bizlere Windows kurma seçeneği sunuyor ama benim istediğim MacOS işletim sistemi yanında çalışan bir işletim sistemi değil tümüyle Windows olarak bana hizmet vericek bir Macbook istiyorum.
Aklıma şöyle bir şey gelmedi değil içerisindeki SSD'yi çıkartıp başka bir bilgisayar biçimlendirme ile temizleyip tekrar geri yerleştirip bir bellek ile Windows kurabilir miyim? Belkide saçma bir düşünce :) ama bunun bir yolu olmalı lütfen Macbook almamam için beni ikna etmeyin her hücremle fikrim bu yönde..
Kimsenin bilgisi yok mu gerçekten, yardımcı olacak birilerini arıyorum. :)

Son düzenleme:
Merhaba, benim adım Ahmet Özkale.
Sizlere bir konu hakkında danışmak isterim,

Macbook, Macbook Air ve tüm Macbook modellerinde Mac OS işletim sistemi kurulu olarak geliyor ve Windows kurmak isterseniz yine kendi işletim sisteminin yanında kurmaya müsade ediyor.
Mesela tahminim olarak verilerimizi vb. bütün her şeyimizin verisi yine onların elinde de tutuluyor ben tamamen özgür bir işletim sistemi istiyorum.

Ancak bildiğim kadarıyla sadece kendi işletim sistemlerinin yanında Windows kurmaya müsade ediyorlar ben onların işletim sistemi ile hiçbir bağlantısı olmayacak şekilde default bir Windows kurmak istiyorum. Apple firmasının tüm verileri silmek istiyorum nasıl yapabilirim yapabilir miyim veya verilerimi saklarlar mı? Yine vb. bilgili olanlar yardımcı olursa sevinirim.
Bootcamp aracılığıyla 2.işletim sistemini kurabilirsiniz ıso dosyasını indirsen yeter kendi otamatik algılıyor

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı