MacBook touchpad'ine salatanın yağı döküldü

güneş66

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, bilgisayar başında salata yarken yanlışlıkla birkaç büyük denilecek damla Trackpad'in üstüne düştü. Peçeteyle sildim içine girdi sanırım onları da aldım biraz biraz. Bir sorun yaratır mı?

1677514858085.png

İçini açıp temizlememi önerir misiniz? Ama garanti kapasamından çıkar sanırım.

Hayır yani devrelere Zeytin yağın ne gibi kötü etkileri olabilir. Suyun ve Tuzlu suyun vs Oksitlenme ve kısa devre yapığını bildiğimden sordum. İçini açmam sizce ne kadar doğru?

Tamamdır teşekkür ederim. Saç kurutma tutabilirim sıcak hava vesaire ne dersiniz?
Hayır. Yağ kuruyan bir şey değil. Hatta daha çok bilgisayar içine itersiniz varsa da. Tam tersi elektrik süpürgesiyle kısık güçte çizmeden dikkatlice o yağ girdiğini düşündüğünüz kısma tutun. Geri çıkarabilir bir ihtimal.

Süpürge onu çok güçlü olsa dahi o küçücük boşluktan çekemez.
Ney önerirsiniz?

Ney önerirsiniz?
Ne yapmamı önerirsiniz anlamında. İçini açarsam Garantisi biter. ama açmazsamda bilgisayar bozula bilir mi? bu da soru işareti. Tek kullanımlık kürdanların ince kağıdımsı bir şey ile içine soka soka olan olmayan emdirmeye çalıştım fakat 1 2 denememden sonra bir şey. gelmedi

Küçücük boşluktan zarar verecek ölçüde sıvı gireceğini hiç sanmıyorum.

Kağıt sokup ıslanıp ıslanmadığına bakabilirsin. Islanırsa emmiş olur işte.
Şöyle küçük küçük kağıtları sokuyorum10-20 adet ilk bir kaç tane denemeden sonra gelmemeye başladı bir şey.
IMG_2363.JPG

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı