Mac'den ekran kartı çıkarılabilir mi?

quness

Centipat
Daha fazla  
Merakımdan soruyorum. Biz ya da profesyonel kişiler Mac'in içinden ekran kartını çıkarıp başka ekran kartı takabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Mac Pro 8.1 cihazımda ekran kartı dahil bütün parçalar değişebiliyor. Maalesef kullandığım cihazda metal destekli bir ekran kartı olmadığı için Mojave ya da Catalina'ya geçemedim. High Sierra'da kalakaldım. Metal destekli bir ekran kartı alıp sürüm güncelleştirmesi yapacağım mesela. Yani evet değişebiliyor. Macbook cihazları hakkında bir bilgim yok ama değiştirenleri gördüm.

Mac Pro 8.1 cihazımda ekran kartı dahil bütün parçalar değişebiliyor. Maalesef kullandığım cihazda metal destekli bir ekran kartı olmadığı için Mojave'ya da Catalina'ya geçemedim. High Sierra'da kalakaldım. Metal destekli bir ekran kartı alıp sürüm güncelleştirmesi yapacağım mesela. Yani evet değişebiliyor. MacBook cihazları hakkında bir bilgim yok ama değiştirenleri gördüm.

O işteki profesyonel kişiler yapabilir diye tahmin ediyorum ama hem pahalıya patlar sökme ve takma işi hem de sökülen kartta arıza meydana gelebilir.

O işteki profesyonel kişiler yapabilir diye tahmin ediyorum ama hem pahalıya patlar sökme ve takma işi hem de sökülen kartta arıza meydana gelebilir.
Biraz bilginiz varsa yapabilirsiniz aslında, ama bildiğimiz anakartlardan farklı bir tasarım karşımıza çıkıyor ancak çok da zor değil. Tabii ki biraz bilgi birikimi yoksa hiç uğraşılmamalı parçalara zarar verilebilir.

Biraz bilginiz varsa yapabilirsiniz aslında, ama bildiğimiz anakartlardan farklı bir tasarım karşımıza çıkıyor ancak çok da zor değil. Tabii ki biraz bilgi birikimi yoksa hiç uğraşılmamalı parçalara zarar verilebilir.

Zaten deneyimsiz biri hiç kasasını bile sökmemeli bence sonra çıkarılan çip takıldığında niye ekranda çizgiler çıkıyor demesin :D

Geri
Yukarı