Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
hocam saygılar,
LattePanda Alpha 864s Modeli mini bir Pcim mevcut, daha öncesinde ilk önce Macosx Mojave ve Windows 10 kurarak kullanıyordum.. uzunca bir süredir Catalina güncelle diye uyarı cıkıp duruyordu, bende gectıgımız gunlerde 8gb download yaparak güncellemesını sağladım, başlarda desktoptta belirli bir guncelleme yaptı, sonra açtı kapandı uzunca b ir süre elma ve alttındaki bar sonra doğru gitti, sonlarda takıldı ve o aşamadan sonra ilerlemiyor, öylece kaldı, ne yapmamı önerirsiniz. Macos kurulumu konusunda bilgili değilim açıkcası... önerillerinizi bekliyorum
ilgili sayfalar;

mini pc nin özellikleri;
LattePanda Alpha 864s Teknik Özellikleri
CPU : Intel 8'inci m3-8100y
Çekirdek : 1.1-3.4GHz Çift Çekirdekli , Dört İplik
Benchmark (PassMark): 4128'e kadar, piyasadaki aynı fiyat aralığı ürünleri ile karşılaştırıldığında çift işlem gücü
Grafikler : Intel HD Graphics 615, 300-900MHz
RAM : 8G LPDDR3
Bellek : 64GB eMMC V5.0l
Harici bellek
  • 1x M.2 M Anahtar, PCIe 4x, NVMe SSD ve SATA SSD'yi destekler
  • 1x M.2 E Tuşu, PCIe 2x USB USB2.0, UART, PCM'yi destekler
Bağlantı:
  • WIFI 802.11 AC, 2.4G ve 5G
  • Çift Bantlı Bluetooth 4.2
  • Gigabyte Ethernet
USB Bağlantı Noktaları :
  • 3x USB 3.0 Tip A
  • 1x USB Tip C, PD, DP, USB 3.0 destekli
Görüntüle:
  • HDMI Çıkışı
  • C Tipi DP Desteği
  • Genişletilebilir eDP dokunmatik ekranlar
Ortak işlemci : Arduino Leonardo
GPIO ve Diğer Özellikler I I2C, I2S, USB, RS232, UART, RTC dahil 2x50p GPIO , Güç Yönetimi, Genişletilebilir güç düğmesi
İşletim Sistemi Desteği :
  • Windows 10 Pro
  • Linux Ubuntu
  • Boyut: 115mm * 78mm * 14 mm

Önemli:

Eğer APFS_Module_Start veya PCI Configuration Begin gibi hatalar alıyorsanız yani USB veya sisteminizde bulunan özellikle macOS Catalina sürümü açılışta boot/ön yüklerken takılıyorsa aşağıdaki işlemleri uygulayınız:

Bu güncel "KEALOSEFI_KemalALKIN.zip" isimli dosyayı indirip arşivden 7-Zip veya WinRAR benzeri bir uygulama ile çıkartınız. Ardından çıkan "KEALOSEFI_KemalALKIN" isimli klasördeki tüm dosyaları kopyalayın. İmajın yazılı olduğu USB içinde yer alan KEALOSEFI isimli bölüntüye gidip oradaki tüm dosyaları siliniz (sakın format/biçimlendirme yapmayınız!). Ardından Kopyaladığınız dosyaları KEALOSEFI isimli bölüntüye yapıştırınız.

Güncellenen EFI (Clover) ön yükleyici / boot loader dosyaları ve içeriği:

İndirmek için:
Kod:
https://drive.google.com/open?id=1UNu6vW4LZjZ5tYOmULFfHYP--WIyHIcG
Kod:
https://www.macosforeveryone.com/indir/?dl=7f4e7ff4b5e935f35d69c1d66ce74352

Ekran alıntısı/görüntüsü:
Eki Görüntüle 446735

Duyuru: Artık AMD için OpenCore tabanlı patch/yama olduğundan 10.15.0 sürümünü AMD için bırakıyorum. 10.15.1 itibari ile Intel sürümüne odaklı gideceğiz OpenCore kullanıcı dostu olana kadar.

Download link çalışmıyor

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı