macOS Catalina dualboot kurulur mu?

Captain Rex

Hectopat
Yer
Tekirdağ
Daha fazla  
Selam. Şu anda MacOS'u sanal bilgisayardan denedim ve çok beğendim.
Dualboot ile kurmak istiyorum.
Diski ikiye bölüp kurulumda ikinci diski seçip kursam olur mu?
Hackintosh olduğundan erişemediğim özellikler olur mu?
Ayrıca forumda AMD desteklenmiyor diyordu doğru mu?
Sistem: AMD Ryzen 3 5300U 8 GB RAM Vega 6 Graphics.

Hocam NootedRed'le beraber Big Sur'dan Sonoma sürümüne kadarki aralıkta IGPU desteğini bulunuyor ancak VRAM boyutunda belli değişiklikler yapmanız gerekmekte keza birkaç seçeneği de vardı (inanın tam detayıyla hatırlamıyorum ama GitHub bağlantısını vereyim: GitHub - NootInc/NootedRed: Lilu plugin for AMD Vega iGPUs).
Catalina DualBoot'u yapamayabilirsiniz ama daha güncellerin şansları var.

Hocam Nootedred'le beraber Big Sur'dan Sonoma sürümüne kadarki aralıkta iGPU desteğini bulunuyor ancak VRAM boyutunda belli değişiklikler yapmanız gerekmekte keza birkaç seçeneği de vardı (inanın tam detayıyla hatırlamıyorum ama GitHub bağlantısını vereyim: GitHub - NootInc/NootedRed: Lilu plugin for AMD Vega iGPUs).
Catalina Dualboot'u yapamayabilirsiniz ama daha güncellerin şansları var.

Hocam Mac kurulumu daha önce yapmadımda eğer yanlış versiyonu indirirsem bozulma gibi bir sorun olur mu?

Hocam direk ISO dosyası kurulumunda diski D seçip kursam oluyor mu bir de bozulmadan kastım Windows'a bir şey olur mu?
Hayır ISO'yu yazdırdım Vira Bismillah şeklinde olmuyor, bir MacOS önyükleyicisi (çünkü bir Mac donanımını simüle etmeniz gerekiyor) ve bu önyükleyicide kendi sisteminize uygun Kext'ler, Config vs ihtiyaçlarınız var. Windows kısmı içinse eğer Windows'un dosyalarına dokunmazsanız bir şey olmaz.

Geri
Yukarı