macOS Mojave 10.14 IOConsoleUsers Sorunu

kubde

Kilopat
Daha fazla  
Masaüstü bilgisayarımda Hackintosh kurulumu yapıyorum ve IOConsoleUsers: gIOScreenLockState 3 hatasını ekran kartımdan dolayı alıyorum ve nasıl bir yol izlemem gerektiği hakkında hiçbir fikrim yok. Lütfen bana yardımcı olur musunuz? Sistem bilgilerim şu şekilde;

• Intel Core i7 3770
  • ASRock H61M-PS
  • HD 7850 2GB
  • Intel HD Graphics 4000
  • Qualcomm Atheros AR8151 PCI-E (NDIS 6.30)

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Çözümsüz bir şey olmaz :) Biraz sora bir dosya paylaşacağım senin için onunla denersin birde ;)
Şöyle bir durum olabilir. Sistemin biraz eski olduğu için problem yaşanıyor muhtemelen.
High Sierra deneyebilir misin ?
macOS High Sierra 10.13.6 İmajı
Harici ekran kartınızı kullanıyorsanız iki ekran kartını da devreye almadığınızdan, HD4000'i devre dışı bıraktığınızdan emin olun. HD7850'i çalıştırmak için bir rehber hazırlanmış: OS X Mavericks AMD HD 7000 Ekran Kartı Çalıştırma Rehberi
Çok teşekkür ederim. Akşam denedikten sonra size buradan bilgilendirme yapacağım.
Harici ekran kartınızı kullanıyorsanız iki ekran kartını da devreye almadığınızdan, HD4000'i devre dışı bıraktığınızdan emin olun. HD7850'i çalıştırmak için bir rehber hazırlanmış: OS X Mavericks AMD HD 7000 Ekran Kartı Çalıştırma Rehberi
Rehbere baktım ama işletim sisteminin içinde düzenleme yapılıyor sanırım. ben işletim sistemini kuramıyorum. Kurulum ekranına gelmeden boot aşamasındayken sistemim bu hatayı veriyor.

Mesajınızı okurken fark ettim de, kurulum esnasında bir engel olduğunu sanmıyorum. Dahili ekran kartını devre dışı bırakınca en azından kuruluma geçebilirsiniz diye düşünüyorum. Kurulumu yapabilirseniz nasıl çalıştıracağınızı da anlatan bir rehberin linkini de paylaşmak istedim yukarıda.

Mesajınızı okurken fark ettim de, kurulum esnasında bir engel olduğunu sanmıyorum. Dahili ekran kartını devre dışı bırakınca en azından kuruluma geçebilirsiniz diye düşünüyorum. Kurulumu yapabilirseniz nasıl çalıştıracağınızı da anlatan bir rehberin linkini de paylaşmak istedim yukarıda.
Maalesef efendim, ekran kartını devredışı bıraksam bile fotoğrafta gördüğünüz hatayı almaya devam ediyorum.
Unknown.jpg

USB'de EFI/CLOVER/Kexts/Other klasöründe (Veya 10.14 de olabilir) hem Lilu hem de WhateverGreen kentlerinin olup olmadığına bakın. Yoksa da internetten indirip diğer kextlerin yanına kopyalayın. Ben App Store'dan kendim indirip kendim bir kurulum USB'si hazırladığımdan imajın içeriğini bilmiyorum. Bu nedenle @claus veya @maestra daha iyi yardımcı olabilir bu konuda.
Eğer bu kartı çalıştıramazsanız kurulumu yapana kadar HD4000 ile deneyin. Bildiğim kadarıyla herhangi bir işlem gerektirmeden çalışıyor bu ekran kartı. En fazla bir ID girmeniz gerekir Clover ekranında.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı