macOS Monterey Boot Hatası

kayapater

Kilopat
Makaleler
5
RAM
8 GB
Ekran kartı
GF 820M+HD Graphics 5500
İşlemci
Intel Core i5-5200U
Yukarıdaki konudan moderatörümüzün sunduğu kalıbı indirdim. Win32 Disk Imager ile 32 GB USB belleğe yazdım. Konuda belirtilen ayarlardan Bios'umda olanları hallettim. Usb'yi boot ettim ve aşağıdaki hata çıktı. Muhtemelen bir şeyi unuttum fakat Mac özelinde ilk kurulumum. Bu yüzden hatayı da anlayamadım. Yardım ederseniz sevinirim.
Hata Bildirimi: C: Failed to load configuration!
IMG_20211213_003747.jpg

Yukarıdaki konudan moderatörümüzün sunduğu kalıbı indirdim. Win32 Disk Imager ile 32 GB USB belleğe yazdım. Konuda belirtilen ayarlardan Bios'umda olanları hallettim. Usb'yi boot ettim ve aşağıdaki hata çıktı. Muhtemelen bir şeyi unuttum fakat Mac özelinde ilk kurulumum. Bu yüzden hatayı da anlayamadım. Yardım ederseniz sevinirim.
Eki Görüntüle 1240657
Muhtemelen config dosyanızın ismini ayarlamadınız. Bunu çözmek için kullandığınız işletim sistemine geri dönün ve OC EFI partisyonuna girip EFI > OC kısmından sisteminiz için uyumlu olan “.plist” uzantılı config dosyasını “config.plist” olarak adlandırıp kurulumu yeniden deneyin.

EFI klasörüne gir OC kısmında config dosyaları var. Broadwell diye bir dosya olacak onların içinde. Onu config.plist yap. Bir daha dene.

Muhtemelen config dosyanızın ismini ayarlamadınız. Bunu çözmek için kullandığınız işletim sistemine geri dönün ve OC EFI partisyonuna girip EFI > OC kısmından sisteminiz için uyumlu olan “.plist” uzantılı config dosyasını “config.plist” olarak adlandırıp kurulumu yeniden deneyin.
Sanırım nasıl yapacağımı buldum. Deneyip geri dönerim.
Teşekkür ederim @453482 @405668. Şu an kuruluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eki Görüntüle 1240657
Konuya geç kalmışım ancak yine de konuya dahil olmak istiyorum :)
  1. OC EFI içine girin.
  2. EFI içine girin.
  3. OC içine girin.
  4. Laptop-Broadwell.plist yazan dosyanın adını Config.plist olarak değiştir.
  5. Kuruluma yeniden başla :)
  6. Not: Öncesinde BIOS ayarlarını doğru yapmaya dikkat et.

Geri
Yukarı