macOS Sonoma M1 Air performansı nasıl?

güneş66

Centipat
Daha fazla  
RAM
16
SSD veya HDD modeli
256
Ekran kartı
M1 7 Core GPU
Anakart
Apple
İşlemci
M1 8 Core
Merhaba bende 16 GB RAM MacBook Air modeli var M1. Sonoma güncellemesi geldi geliştiriciyim aynı zamanda iOS, Android, mobil... Bir sıkıntı olur mu? Kasma, donma, ısınma, pil performansı gibi artış ya da düşüş fark edenler var mı abi aramızda?

Ben m1 pro macbook pro ile kullanıyorum. Ben de geliştiriciyim tabi native app değil de oyun geliştiriyorum o yüzden farkı görmem biraz daha zor da. Şimdiye kadar "Süreyya hanımdaki inanılmaz değişim" gibi bi fark hissettim. Sadece o hareket eden ekran görüntüsü farkını görebildim.

Hadi ya o kadar mı. Ben de daha farklı akıcılık ve perfomas ve pil de artış beklerdim bir tık.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hadi ya o kadar mı? Ben de daha farklı akıcılık ve performans ve pil de artış beklerdim bir tık

Ben de M1 Pro kullanıcısıyım. Performansında fark hissetmedim. Ama kilit ekranı ve Widget'lar çok hoş olmuş.

Native iOS geliştirecekseniz muhtemelen Apple geçmeniz için zorlayacaktır. En son çıkan Xcode sürümü, genelde son sürüm MacOS istiyor.

Merhaba bende 16 GB RAM MacBook Air modeli var M1. Sonoma güncellemesi geldi geliştiriciyim aynı zamanda iOS, Android, mobil... Bir sıkıntı olur mu? Kasma, donma, ısınma, pil performansı gibi artış ya da düşüş fark edenler var mı abi aramızda?
Bence acele etmeyin. Hele hele gelistiri iseniz hic acele etmeyin. En azindan x.2 version'ununu beklemenizi tavsiye ederim. macOS Sonoma icin daha hizlandigi(hissedilebilir derece) ve daha fazla akicilik yonunce cok fazla geri donus gordum, duydum. Ama bence gelistirici isen, acele etmemeni tavsiye ederim. En azindan test video'lari ciksin. Kaldi ki suana okudugum en buyuk bug; encrpted olan disk'lerin mount olup/olmamasi sorunu. Ama bunun da cozumunu bulmuslar. Onun haricinde hep olumlu yorum ve donusler gordum :)

Bende de aşırı ısınma ve 6-7 saat giden pil maksimum 2 saat gitme gibi sorunlar başladı. Şahsen tavsiye etmiyorum.

Evet pil ömründe de bayağı bir düşüş hissediyorum en az 2 saat etkiliyor gibi. Pil sağlığım da %98 oysa.

M2 MacBook ile kullanıyorum normalde var olmayan bir ısınma sorunu mevcut
Bende boyle bir sorun yok.
Bende de aşırı ısınma ve 6-7 saat giden pil maksimum 2 saat gitme gibi sorunlar başladı. Şahsen tavsiye etmiyorum.
Yorumunuzu okuduktan sonra bir kac gun test ettim. Aksine batarya suresi daha da uzadi. 8-9 saatleri goruyorum.
Bu arada guncelleyebilirsin. Butun yazilim uygulamarinda sorunsuz calisiyor. Test ettim.

m1 macbook air cihazımı 4gün önce sonoma ya güncelledim.

• Farkettiklerim:
    - x code ile sadece 3-4 değişken tanımladıktan sonra bilgisayarım daha önce hiç deneyimlemediğim kadar ısındı. bu aynı gün içerisinde 2 kere oldu ve daha sonra ısınma sorununu yaşamadım.

- bluethoot kulaklık kullanıyorum. daha önce ventura da yaşamadığım ses kaymasını farklı zamanlarda 2-3 kez yaşadım.

-pil ömrü olarak bana ventura ile aynı gibi geldi bi tık aşağı olabilir sadece

• Bugün usb ile temiz format şeklinde ventura 13.6 kurdum. Sonoma günlük kullanımda üzmez, ama benim gibi gözüne batan biri için .3 lü sürümlerde yükseltmek iyi olacaktır.

Dosya Ekleri

• Ekran Resmi 2023-10-25 15.59.39.png
    Ekran Resmi 2023-10-25 15.59.39.png
    31,7 KB · Görüntüleme: 48

Yeni konular

Geri
Yukarı