macOS Ventura boot hatası

nefti

Kilopat
Makaleler
4
Install Tools butonuna bastığımda bu hatayı veriyor. macOS Ventura sanırım VMware Tools olmadığı için açılmıyor.

Sanal makineye macOS Ventura kurulumunda resimdeki hatayı alıyorum. İzlediğim birkaç rehberde aynı adımları uyguladım, yine bu hatayı alıyorum.

1.png

ChatGPT söylediki

MacOS Ventura veya herhangi bir macOS sürümünü sanal makineye kurarken boot hatası almışsanız, aşağıdaki adımları izleyerek sorunu çözmeye çalışabilirsiniz:

1. **Sanal Makine Ayarlarını Kontrol Edin:** İlk olarak, sanal makinenin ayarlarını gözden geçirin. Bellek (RAM), işlemci çekirdek sayısı ve depolama alanı gibi kaynakları doğru şekilde ayarladığınızdan emin olun. Sanal makine ayarlarını gerektiği gibi yapılandırın.

2. **İşletim Sistemi ISO Dosyasını Doğru Şekilde Yüklediğinizden Emin Olun:** Sanal makinenize yüklemeye çalıştığınız macOS sürümünün ISO dosyasının doğru olduğundan ve sağlam indirildiğinden emin olun.

3. **Boot Sırasını Doğru Ayarlayın:** Sanal makinenizin BIOS veya UEFI ayarlarına erişerek, doğru boot sırasını ayarladığınızdan emin olun. İlk olarak optik sürücüyü (CD/DVD sürücüsü) veya USB cihazınızı seçtiğinizden ve sonra sabit diski seçtiğinizden emin olun.

4. **EFI Ayarlarını Kontrol Edin:** Sanal makinenizin EFI ayarlarını kontrol edin. Bu ayarlar, macOS kurulumunu etkileyebilir. EFI ayarlarını sıfırlayarak sorunları gidermeye çalışabilirsiniz.

5. **Yeni bir İmaj Deneyin:** Eğer kullanılan macOS Ventura imajı sorunlu olabilirse, farklı bir kaynaktan veya farklı bir imaj dosyasından macOS Ventura'yı indirin ve kullanmayı deneyin.

6. **Sanal Makineyi Sıfırlayın:** Sorun devam ederse, sanal makineyi sıfırlayarak (yeniden oluşturarak) macOS Ventura'yı yeniden yüklemeyi deneyin.

7. **Sanal Makineye Desteklenen Sistem Özelliklerini Sağlayın:** macOS sanal makinesi oluştururken, sanal makine yönetim yazılımınızın ve işletim sisteminizin gereksinimlerini karşıladığından emin olun.

8. **Sanal Makine Yönetim Yazılımını Güncelleyin:** Eğer kullanıyorsanız, sanal makine yönetim yazılımınızın en son sürümünü kullanmaya çalışın. Güncellemeler, sorunları çözmede yardımcı olabilir.

9. **Sorun Devam Ediyorsa Topluluklardan Yardım Alın:** Eğer sorun hala devam ediyorsa, ilgili sanal makine topluluklarında veya forumlarında yardım isteyin. Diğer kullanıcılar benzer sorunlarla karşılaşmış olabilir ve size daha özgün çözümler sunabilirler.

Sanal makine kurulumları karmaşık olabilir ve çeşitli nedenlerle hatalar oluşabilir. Yukarıdaki adımlar sorununuzu çözmenize yardımcı olmalı, ancak eğer sorun devam ederse daha fazla yardım için çevrimiçi topluluklardan veya profesyonel bir destek hizmetinden yardım alabilirsiniz.

VirtualBox ile denediğimde aldığım hata:

Failed to query SMC value from the host (VERR_INVALID_HANDLE).

Sonuç Kodu:E_FAIL (0X80004005)
Bileşen:ConsoleWrap
Arayüz:IConsole {6ac83d89-6ee7-4e33-8ae6-b257b2e81be8}

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı