macOS Ventura için EFI dosyası oluşturmak ve öğrenmek

eonder87

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Son Kullanıcı Bilgisayar Destek Elemanı
RAM
Adata XPG Gammix D30 2x8GB 3000MHz DDR4 RAM
SSD veya HDD modeli
Team TM8FFP6512G SSD | Apacer Panther 120GB
Ekran kartı
ASRock Phantom Gaming D Radeon RX 580 8G OC
Anakart
ASUS Prime B450-Plus
İşlemci
AMD Ryzen 7 5700X 8-Core işlemci
AMD Ryzen 7 5700X 8-Core işlemci.
Adata XPG Gammix D30 2x8GB 3000MHz DDR4 RAM.
ASUS Prime B450-Plus anakart.
(Realtek® ALC887-VD2 8-kanal yüksek tanımlı ses codec´i)
(Realtek® RTL8111h Ethernet modeli)
ASRock Phantom Gaming D Radeon RX 580 8G OC ekran kartı.

ASUS Xonar dgx 5.1 PCI Express ses kartı.
Team TM8ffp6512g M.2 NVMe SSD 512 GB (Windows için)
Apacer Panther 120 GB SATA SSD (macOS için)

Sistemimin detaylı özeti bu şekildedir. Arkadaşlar öncelikle nasıl EFI dizini oluşturulur? Boş bir EFI paketi var mıdır? Veya şu paket senin sistemine uygun hiç uğraşma diyebileceğiniz bir EFI paketi var mıdır?

Aslında amacım bu postun hem benim gibi EFI oluşturmayı bilmeyen ancak OpenCore Configurator ile en doğru ayarlar nasıl yapılır? Gibi detayları hem öğrenmek hem de efektif bir biçimde hem bana hem de diğer arkadaşlara faydalı olması adına açtım. Umarım öğrenir doğru düzgün bir şekilde bu sistemleri kullanabiliriz.

Daha önceki denemelerimde Ethernet ve harici ve dahili ses kartımda birçok kez sorunlar yaşamıştım. Bu sefer daha doğru düzgün daha detaylı bir biçimde ilerlemek istiyorum. Eğer aramızda bir arkadaşımız ben sana yardımcı olurum derse o bana anlatır ben de aşamaları kademe kademe size aktarabilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Burada EFI mevcut. Sistemine uygun olan ile dener misin ?

Aslında amacım bu postun hem benim gibi EFI oluşturmayı bilmeyen ancak OpenCore Configurator ile en doğru ayarlar nasıl yapılır? Gibi detayları hem öğrenmek hem de efektif bir biçimde hem bana hem de diğer arkadaşlara faydalı olması adına açtım. Umarım öğrenir doğru düzgün bir şekilde bu sistemleri kullanabiliriz.
İngilizce biliyorsanız çok iyi olur ama bilmiyorsanız çeviri yapabilirsiniz. Kendiniz deneyerek ve kullanıcılara destek olarak Hackintosh'u öğrenebilirsiniz :)

İngilizce biliyorsanız çok iyi olur ama bilmiyorsanız çeviri yapabilirsiniz. Kendiniz deneyerek ve kullanıcılara destek olarak Hackintosh'u öğrenebilirsiniz :)

Hocam ingilizcem var ama OpenCore kurulumu kısmında çok fazla teknik detay var. O yüzden deneme yanılma yöntemi doğru olanı da yanlış olarak algılatabiliyor. Daha basit bir kaynak varsa ona yönlendirme olması da güzel olabilir.

Hocam ingilizcem var ama OpenCore kurulumu kısmında çok fazla teknik detay var. O yüzden deneme yanılma yöntemi doğru olanı da yanlış olarak algılatabiliyor. Daha basit bir kaynak varsa ona yönlendirme olması da güzel olabilir.
Ben kendim yapıyorum, bir süre sonra bitecek, bitince sizinle paylaşırım hocam :)

Geri
Yukarı