macOS "yeniden yükle macOS High Sierra" kurtarma sunucusuna erişilemedi

Volunteer2000

Decapat
Yer
Konya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: Intel Core I7-9750H | Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 1050M 3G (2019) | Anakart: Monster Abra A5 v15.4 | RAM: Adata 16 GB DDR4 2666 MHz 8x2 | İşlemci Soğutucu: - | Kasa: Laptop | SSD Depolama: (250GB Windows Kurulu) Toshiba RC-500 | Güç Kaynağı: Batarya | Monitör: 1920x1080 60hz FHD IPS
RAM
(Bilgisayar Bana Ait Değil)
SSD veya HDD modeli
120 GB - (Bilgisayar Bana Ait Değil)
Ekran kartı
Anakart
MacBook Pro (Eski)
İşlemci
Selam, geçen Windows bilgisayarda yer açarken yanlışlıkla sistem dosyasını sildim (Windows'u Bootcamp ile kurdum). Sonra macOS işletim sistemine giriş yaptığımda hata aldım. Bende recovery moda geçtim. Disk izlencesinde diski sıfırladım ama "yeniden yükle: macOS High Sierra" tıkladığımda bana kurtarma sunucusuna erişilemedi dedi. Bende komut isteminden "data 0801153923" komutu ile (1 Ağustos 2023 15:39) yaptım ve düzelmedi. Bilgisayarı kapattım açtım. Açılırken alt+command+r yaptım. Dünya simgesi geldi internet şifresi filan sordu. Uzun süre bekledikten sonra yine yeniden yükle dedim yine olmadı. Disk izlencesine girdim diskleri sıfırlandım yine denedim yine olmadı. Flash diskten kurayım dedim. Elimde 8 GB (YETERSİZ ALAN) disk var ve DMG dosyası indirilmiyor. Başka ne yapabilirim?

USB'ye eski bir OS X sürümü yazdırıp sonradan 10.13'e yükseltin isterseniz.

Ayrıca yazdığınız komut hatalı. data değil date olacak. Ve şu komutu dener misiniz?
date 0101010117

Eski macbooklarda high sierra ve altında internet recovery ile hiç bir zaman o ekranı bende geçemedim hepte aynı yazı :D usb üzerine high sierra imajı yazdırıp ordan kurmaz isen kurulum yapma şansın zor bence.

Cihazım MacBook Air Intel i5 2011 bende aynı sorunu yaşıyorum 2 gündür ugrasıyorum olmuyor recoveryden yuklerken aynı hatayı veriyor güç dügmesinden sonr alt tusa basılı tutyorum USB görmüyor sadece recovery geliyor bu arada Windows PC'den transmaccc ile yazdırdım USB'yi hiçbir şekilde görmüyor kurtarma sunucusuna erileşemdi sorunu içinde tarih olayını Wi-Fi olayını denedim olmadı.

Reset NVRAM atıp dener misin ?
Ben denedim aynı hatayı alıyorum kurtarma modunda Windows PC üzerinden Mojave imajı yazdırdım usbye usbyi gördü yalnız tıkladıgımda direk hata ekranı çıkıyor.
Buradaki imajı balenaEtcher ile bot ettim sorunum çözüldü.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben denedim aynı hatayı alıyorum kurtarma modunda Windows PC üzerinden Mojave imajı yazdırdım USB'ye USB'yi gördü yalnız tıkladığımda direk hata ekranı çıkıyor.

Kesinlik le bende arkadasın söyledigi bu imaj ile gecebildim kurtarma sunucusu muhabbetini 1 hafta ugrastım ama sağ olsun sırf bu mesaj yazmak için üye oldum teşekkür ederim kendisine .

Ben denedim aynı hatayı alıyorum kurtarma modunda Windows PC üzerinden Mojave imajı yazdırdım usbye usbyi gördü yalnız tıkladıgımda direk hata ekranı çıkıyor.
Evet ben de balenaEtcher ile usb ye yazdım. Alt (option) tuşuna basarak sorunsuz boot etti ve kuruluma başladı.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı