Mafia benzeri oyunu önerisi

Öyle aşırı bir şey kaybetmezsin ama yine de ilk oyundan başlaman seriye bağlanma açısından faydana olur.

Mafia 1'in Definitive Edition fiyatı 2. oyundan pahalı olduğu için sormuştum. Daha önce korsan bir şekilde oynamıştım ve Türkçe yama çıkmamıştı o zaman. Hikayenin finalini az çok biliyorum ama hikayesini bilmiyorum ve bu etken bana Mafia 1'e 100 TL vermeyi engelletiyor.

Oynadım.

Yakuza serisi vardı listeme eklemiştim ama nasıl bir oyun olduğu konusunda bir fikrim yok :)

Ben Yakuza 0 almıştım daha önceden daha çok oynamadım boş bir zamanda mutlaka oynayacağım.

Siz bir sorum daha olacak. Mafia 1 oynamadan Mafia 2 oynarsam bir şey kaybeder miyim ?
Ben ikisini de oynadım endişelenmene gerek yok hiç farketmez ikisinin hikaye olarak alakası yok en fazla birkaç yerde 1-2 atıf vardır aynı firmanın oyunu olduğundan, ama varsa da ben farketmedim bile hiç etkisi olmaz rahatlıkla oynayabilirsin

Eskilerden the godfather (the Game) vardı. Tahminen 2006-07 civarı çıkmıştı. Mafia'nın yerini bence asla tutamaz, hatta yanına bile yaklaşamaz ama idare eder bir oyundur. Rakibi Mafia 1 olmasa belki bu kadar sıradan gözükmezdi ama Mafia 1 kendi dönemi için çok çok özel bir oyundu.

Duyduğum kadarıyla godfather filmleri her yaşa hitap etmediği için benim ilgimi çekmez yaşım gereği. Oyun oynarsam hikayeyi öğreneceğim ve ben bunu ileride izlerken her şeyi bileceğim için izlerken seyir zevkini öldürür ve benim için etkiliyiciliğini kaybeder.

Yeni konular

Geri
Yukarı