Mahalledeki 2 binada altyapı olmasına rağmen oturulan binada altyapı olmaması

ErayKaya37

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, mahallemde toplamda 7 bina bulunmakta. Altyapı sorguladigim zaman bu binaların 2'sinde 88MB internet baglantisi saglanabildigini gördüm ama kalan binaları sorgulattigim zaman bizim binada dahil altyapı yok yazıyor. 2 binada da altyapı varken bizim binada olmadığı için internet baglatamiyorum. Bunun bir çözümü var mıdır biz de baglatabilir miyiz? Teşekkürler.

Merhaba, mahallemde toplamda 7 bina bulunmakta. Altyapı sorguladigim zaman bu binaların 2'sinde 88MB internet baglantisi saglanabildigini gördüm ama kalan binaları sorgulattigim zaman bizim binada dahil altyapı yok yazıyor. 2 binada da altyapı varken bizim binada olmadığı için internet baglatamiyorum. Bunun bir çözümü var mıdır biz de baglatabilir miyiz? Teşekkürler.

Port olmayabilir. Benim evimde yan apartmanı da sorguladığımda altyapı yok diyor başka evleri sorguladığımda 65 Mbps çıkıyor aynı sokakta.

Hangi il, içe, mahallede olduğunuzu belirtmediğiniz için yeterli yorumda bulunamıyorum. Ama bir mahalledeki 7 binadan sadece 2'sinde VDSL altyapısı varsa o mahalle için (Telekom açısından) ciddi bir port yetmezliği vardır. Bu saatten sonra da Telekom'un oraya port ilavesi yapmasını pek beklemeyiniz zira zaten köhneleşmiş olan VDSL altyapısını büyütmek maliyeti yüksek bir iştir. Bunu yapmak yerine Telekom oraya hız bakımından kısıtlı bile olsa FTTH altyapısı getirmeyi ekonomi açısından tercih edebilir.

Bağlı olduğunuz Telekom Md'ne gidip oradaki altyapı alanınnda çalışan birimle görüşmeye çalışmanızı öneririm. MH takımıyla görüşmenizin hiçbir faydası olmaz; onlar sadece önlerindeki ekrandakini papağan gibi tekrarlayabilir.

Geri
Yukarı