Maksimum 6000 TL kulaklık önerisi

-Fidelio-

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhaba. Maksimum 6000 liralık kulak üstü kulaklık arıyorum. Sadece müzik dinlemek için sağlam ve kaliteli kulaklık önerebilir misiniz? Ayrıca kulaklık özelliklerinde en önemli kriter KHz mıdır? Neye bakmak gerekli öncelikle kulaklık kalitesinin iyi olup olmadığını anlamak için?

Merhaba. Maksimum 6000 liralık kulak üstü kulaklık arıyorum. Sadece müzik dinlemek için sağlam ve kaliteli kulaklık önerebilir misiniz? Ayrıca kulaklık özelliklerinde en önemli kriter KHz mıdır? Neye bakmak gerekli öncelikle kulaklık kalitesinin iyi olup olmadığını anlamak için?
@BerkayZ87.

DT990 Pro alıp yanına da bir ses kartı alabilirsin. Kablosuz istersen o fiyat bandında Sony modelleri mevcut. Ama tam performans alabilmek için Apple Music kayıpsız gibi yüksek ses kalitesine sahip müzik çıktıları dinlemen lazım. Tabii ikisi için de geçerli bu.

Kulaklık bilgilerinde yazılan KHz değeri tam tersine çoğunlukla bakmanıza gerek olmayan bir bilgidir. Standart olarak genelde 20 Hz - 20 Khz veya 20 Hz - 16 Khz gibi değerler olur birçok kulaklıkta. Tabi 40 Khz'e kadar çıkanlar da var ama insan kulağı için duyum eşiğinin 20 Khz olduğunu da belirtelim, o açıdan standart 20 Hz - 20 Khz lik bir kulaklık almak yeterlidir.

Yukarıda da belirtilmiş, kablolu mu kablosuz mu istiyorsunuz? Buna ek olarak başka bazı kriterleri de netleştirirseniz daha iyi yardımcı olabiliriz,

- Ses izolasyonu önemli mi? Dışarıda da kullanacak mısınız?
- Ayrıca bir ses kartı, DAC/AMP vs kullanmayı düşünür müsünüz? Yoksa başka bir cihaza ihtiyaç olmasın ve telefonla bile sürülebilsin mi?
- Kablolu istiyorsanız kablosu değiştirilebilir mi olsun sabit mi olsun?

Ayrıca söz konusu olan müzikse, benim tavsiyem kablolu kulaklık almanız ve Sennheiser, Beyerdynamic, Focal, ATH gibi markaların modellerine yönelmeniz.

Open-Back tercih etmezseniz de DT770 Pro ve Audio-Technica ATH-M50X var ama bu kalitede kulaklıklar için ses kartı veya kulaklık amfisi şart.

Kablolu/Kablosuz olması, gürültü engelleme, transparan mod gibi özellikler arıyor musunuz?
Kulaklık bilgilerinde yazılan KHz değeri tam tersine çoğunlukla bakmanıza gerek olmayan bir bilgidir. Standart olarak genelde 20 Hz - 20 Khz veya 20 Hz - 16 Khz gibi değerler olur birçok kulaklıkta. Tabi 40 Khz'e kadar çıkanlar da var ama insan kulağı için duyum eşiğinin 20 Khz olduğunu da belirtelim, o açıdan standart 20 Hz - 20 Khz lik bir kulaklık almak yeterlidir.

Yukarıda da belirtilmiş, kablolu mu kablosuz mu istiyorsunuz? Buna ek olarak başka bazı kriterleri de netleştirirseniz daha iyi yardımcı olabiliriz,

- Ses izolasyonu önemli mi? Dışarıda da kullanacak mısınız?
- Ayrıca bir ses kartı, DAC/AMP vs kullanmayı düşünür müsünüz? Yoksa başka bir cihaza ihtiyaç olmasın ve telefonla bile sürülebilsin mi?
- Kablolu istiyorsanız kablosu değiştirilebilir mi olsun sabit mi olsun?

Ayrıca söz konusu olan müzikse, benim tavsiyem kablolu kulaklık almanız ve Sennheiser, Beyerdynamic, Focal, ATH gibi markaların modellerine yönelmeniz.
Çok açıklayıcı yazamamışım. Kusura bakmayın. Kablolu olsun, ses izolasyonu çok önemli müzik dinlerken ses çevremdekiler tarafından duyulmasın ayrıca ben bu kulaklığı telefon için kullanmak istiyorum o yüzden ses kartına gerek yok.

Çok açıklayıcı yazamamışım. Kusura bakmayın. Kablolu olsun, ses izolasyonu çok önemli müzik dinlerken ses çevremdekiler tarafından duyulmasın ayrıca ben bu kulaklığı telefon için kullanmak istiyorum o yüzden ses kartına gerek yok.

Anladım o zaman aşağıdaki modelleri önerebilirim ancak bu modeller telefonunuzdan ne kadar iyi bir ses verebilir bilemiyorum, telefon çıkış gücü, telefonun ses kartının kalitesi de etkiliyor.

Bunların yanına masaüstü bir Amfi almak yerine taşınabilir dongle şeklinde ses kartı adaptörleri var 1000 TL civarı alınabilir onlardan birini düşünebilirsiniz telefonunuzun ses kalitesi iyi olmazsa.

Sennheiser HD569 - 3649 TL

23 Ohmluk, kapalı dizayn bir kulaklık. Kablosu çıkarılabiliyor dolayısıyla kablosuna bir şey olması durumunda değiştirmeniz kolay olacaktır. Empedans değeri 23 Ohm olduğu için telefonunuzdan da besleyebilirsiniz.

ATH M50X - 4398 TL

Audio Technica firmasının çok beğenilen ve satılan modellerinden biri. Stüdyo kulaklığı kategorisinde sizi memnun edebileceğini düşünüyorum. 38 Ohm empedans değerine sahip telefonla da besleyebilirsiniz.

Beyerdynamic DT770 Pro (32 Ohm) 4199 TL

Stüdyo kulaklığı kategorisinde bir kulaklık, dolayısıyla doğru ses duyacaksınız ancak DT770 modelleri biraz tizlerinin parlaklığıyla nam salmıştır, uzun süreli dinlemelerde rahatsız edici olabilir. Size önerdiğim model 32 Ohm olduğu için telefonla da dinlenebilir ancak bu modeller genelde iyi bir DAC/AMP ile gerçek kapasitelerini gösterir.

Bir de aşağıdaki modellerin fiyatına çıkabiliyorsanız bunları da önerebilirim:

Focal Listen Pro (7000 TL) 32 Ohm

32 Ohmluk bir kulaklık telefonunuz besleyebilir.

Beyerynamic DT700 Pro X (6800 TL) 48 Ohm

48 Ohm olduğu için Focal Listen Pro'ya göre ses seviyesi telefonunuzda bir miktar düşük kalabilir.

Anladım o zaman aşağıdaki modelleri önerebilirim ancak bu modeller telefonunuzdan ne kadar iyi bir ses verebilir bilemiyorum, telefon çıkış gücü, telefonun ses kartının kalitesi de etkiliyor.

Bunların yanına masaüstü bir Amfi almak yerine taşınabilir dongle şeklinde ses kartı adaptörleri var 1000 TL civarı alınabilir onlardan birini düşünebilirsiniz telefonunuzun ses kalitesi iyi olmazsa.

Sennheiser HD569 - 3649 TL

23 Ohmluk, kapalı dizayn bir kulaklık. Kablosu çıkarılabiliyor dolayısıyla kablosuna bir şey olması durumunda değiştirmeniz kolay olacaktır. Empedans değeri 23 Ohm olduğu için telefonunuzdan da besleyebilirsiniz.

ATH M50X - 4398 TL

Audio Technica firmasının çok beğenilen ve satılan modellerinden biri. Stüdyo kulaklığı kategorisinde sizi memnun edebileceğini düşünüyorum. 38 Ohm empedans değerine sahip telefonla da besleyebilirsiniz.

Beyerdynamic DT770 Pro (32 Ohm) 4199 TL

Stüdyo kulaklığı kategorisinde bir kulaklık, dolayısıyla doğru ses duyacaksınız ancak DT770 modelleri biraz tizlerinin parlaklığıyla nam salmıştır, uzun süreli dinlemelerde rahatsız edici olabilir. Size önerdiğim model 32 Ohm olduğu için telefonla da dinlenebilir ancak bu modeller genelde iyi bir DAC/AMP ile gerçek kapasitelerini gösterir.

Bir de aşağıdaki modellerin fiyatına çıkabiliyorsanız bunları da önerebilirim:

Focal Listen Pro (7000 TL) 32 Ohm

32 Ohmluk bir kulaklık telefonunuz besleyebilir.

Beyerynamic DT700 Pro X (6800 TL) 48 Ohm

48 Ohm olduğu için Focal Listen Pro'ya göre ses seviyesi telefonunuzda bir miktar düşük kalabilir.
Belirtmiş olduğunuz Bayerynamic DT770 Pro 32 Ohm modelini aldım. Sipariş elime ulaştığında bakacağım artık. Tavsiyeleriniz için teşekkürler. Bir de bu ürün dışarı ses izolasyonu iyidir umarım. Toplu taşımada yüksek seste kullanabilir miyim?

AKG K361 oneririm. Hem DAC/Amfi gerekmiyor, hem hafif, hem de yukaridaki kulakliklara gore daha dengeli bir ses profili var. M50x'in sahnesi oldukca dar. Kapali kulakliklarda sahne zaten dar olur, bu bir gercek ancak M50x'te ekstra dar. K361'de bu sahne daha genis. Ve M50x ile M40x'teki gibi kronik kafa bandi ve kulak padi soyulmasi gibi sorunlari yok. Tek sorunu malzeme kalitesi dusuk, onu da hor kullanmayarak engelleyebilirsin.

DT 770 Pro'nun 32 Ohm versiyonunu pek tavsiye etmem. Hem padleri 80 ve 250'lik versiyonlara gore kotu, hem de 32 Ohm versiyonu, kulakligin tam performansini gosteremiyor. Telefonunun 3.5mm portu gucluyse 80 Ohm versiyonu dusunulebilir ama DT770 Pro biraz kaba bir kulaklik, estetik durmuyor. Ek olarak herkesin sevecegi tarzda bir ses profili yok. Tizler oldukca parlak, midler bir tik sonuk, basslar ise yine tizler kadar olmasa da ben buradayim diyecek kadar onde. Kabaca V-Shape diyelim. Tiz hassasiyetin varsa rahatsiz olursun. Bunun disinda closed-back olmasina ragmen sahnesi oldukca genis olan bir kulakliktir.

Benim sahsi tercihim AKG K361 olurdu. Veya biraz daha koyayim ama daha iyi bass olsun dersen de AKG K371 var. Ikisinin arasindaki en temel fark, K371'in daha bassli bir ses profiline sahip olmasi.

Yeni konular

Geri
Yukarı