Masaüstü 4K olup oyunlar nasıl 1080p çerçevesiz oynanır?

siNch

Hectopat
Ben masaüstü çözünürlüğümün 4k kalmasını ancak oyunların 1080pde açılmasını istiyorum çünkü ekran kartım yeterli değil.

Masaüstü çözünürlüğü 4k olduğu için oyunlarda elle 1080p ayarlarsam ÇERÇEVESİZ modunu kullanamıyorum. sadece fullscreen oluyor bu da alt +tab yaparken 3-4 saniye bekletiyor.

Bu sorunu nasıl aşabilirim.

Yani istediğim masaüstü 4k kalsın oyunlar 1080p ve çerçevesiz olabilsin

Nvidia Denetim masasında böyle bir ayar yaptım ancak olmadı oyunlar yine 4k açıldı :D

Dosya Ekleri

• 4fed4e19014f28e02f137bfcb4bad406.png
    4fed4e19014f28e02f137bfcb4bad406.png
    115 KB · Görüntüleme: 25
Son düzenleme:
Bu dediğiniz mantıken mümkün değil maalesef. Pikseller 2160p formatında tam panele dağılmaya ayarlı iken 1080p'yi çerçevesiz yapıp tam pencereyi kaplatamazsınız. 4K içinde 1080p açmış olduğunuz için. Tam ekran ve 1080p kullanmak durumundasınız.

Söylediğiniz konu biraz garip oluyor masaüstüm 4K olsun ama oyunu tam ekran olarak 1080p açayım dediğinizde oyunun kendinden ölçeklendirme ayarı olması gerekiyor ki çerçevesiz bu şekilde açsın. Oyunu 4K görüntüye yayıp FHD pixel dağıtımını yapmanızı beklemek biraz yanlış bir durum.

Dedigin sekilde yaparsın ama masaüstü 4K oldugu icin Alt Tab yaptıgında 1080P'den 4K'ya entegre oldugundan 3-4sn bekleme yasarsın normaldir. Bunun otesine gecebilecegini tam ekran icin dusunmuyorum.
cevabınız için teşekür ederim.

Söylediğiniz konu biraz garip oluyor masaüstüm 4K olsun ama oyunu tam ekran olarak 1080p açayım dediğinizde oyunun kendinden ölçeklendirme ayarı olması gerekiyor ki çerçevesiz bu şekilde açsın. Oyunu 4K görüntüye yayıp FHD pixel dağıtımını yapmanızı beklemek biraz yanlış bir durum.
cevabınız için teşekür ederim.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı