Masaüstü bilgisayar 24 saat açık kalırsa faturaya kaç TL yansır?

Muratbekcii

Hectopat
Daha fazla  
Herkese selam. Sorum şu masaüstü bilgisayarım var Knight Online oynuyorum pazar yapıyorum bir bilgisayar 24 saat açık kaldığında ortalama ne kadar ücret gelir faturada?
650W PSU.
1660S ekran kartı.
Ryzen 5 3500X işlemci.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam benim bilgisayar 14 saat açık kalıyor 5 telefon var evde 2 televizyon var. 330 lira fatura geldi. Sana da 350-400 gelir diye tahmin ediyorum.

Açıkken bilgisayarda neler oluyor? Ona göre değişir.
Ekran nedir ve kaç saat açık?

Ekran derken monitörü soruyorsan AOC 27" 24 saat açık 12 kapalı 24 açık.

Hocam benim bilgisayar 14 saat açık kalıyor 5 telefon var evde 2 televizyon var. 330 lira fatura geldi. Sana da 350-400 gelir diye tahmin ediyorum.

Ben şeyi merak ediyorum sadece PC olarak ne kadar değişir fatura yoksa elektrik faturası 400 geliyor ama genelde PC 4 5 saat açık. Ben 24 saat açık olmasından bahsediyorum hocam.

Açıkken bilgisayarda neler oluyor? Ona göre değişir.
Ekran nedir ve kaç saat açık?

Sadece Knight Online de pazarda duruyor çar başka çalışan bir şey yok.

Ekran derken monitörü soruyorsan AOC 27" 24 saat açık 12 kapalı 24 açık.

Ben şeyi merak ediyorum sadece PC olarak ne kadar değişir fatura yoksa elektrik faturası 400 geliyor ama genelde PC 4 5 saat açık. Ben 24 saat açık olmasından bahsediyorum hocam.

Sadece Knight Online de pazarda duruyor çar başka çalışan bir şey yok.
Hocam o kadarını bilmem ama madem pc'yi açık bırakıyorsun bilgisayardan monitörün klavyenin mouseun kablolarını çıkar. Kasa da rgb ışık varsa onları da kapat en sadece kasa çalışsın en azından elektrik harcamaz fazla.

Herkese selam. Sorum şu masaüstü bilgisayarım var Knight Online oynuyorum pazar yapıyorum bir bilgisayar 24 saat açık kaldığında ortalama ne kadar ücret gelir faturada?
650W PSU.
1660S ekran kartı.
Ryzen 5 3500X işlemci.
Ekran kartı 125 Watt
İşlemci de 65 Watt TDP ama tam güçte 90 Watt görebilir.
Monitör ve diğer parçalarla 300 Watt desek.
Çeşitli tüketim/fatura hesaplama siteleri var:
300 Watt için (240 KW altında kalırsa) 24 saat/30 gün kullanımda 378 lira hesaplıyor.

Ekran kartı 125 watt.
İşlemci de 65 watt TDP ama tam güçte 90 watt görebilir.
Monitör ve diğer parçalarla 300 watt desek.
Çeşitli tüketim/fatura hesaplama siteleri var:
300 watt için (240 kW altında kalırsa) 24 saat/30 gün kullanımda 378 lira hesaplıyor.

Hocam çok teşekkürler sağ olasın ortalama 13 14 diyeyim ben ona.

Geri
Yukarı