Mavi Ekran critical_structure_corruption

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Makaleler
34
Yer
İstanbul/Üsküdar
Daha fazla  
Meslek
Active Directory - Security Uzmanı
Profil Kapağı
1522600635
Critical_structure_corruption isimli mavi ekranı alıyorum. Bugün olmaya başladı.
2 saatte bir oluyor genelde. Nedeni tam olarak ne olabilir ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Buyrun : Minidump.rar — Yandex.Disk

- - - Güncellendi - - -

Bir çare bulalım şuna zırt bırt kapanıyor :)
Geri yükleme dosyalarımı bile kullanamıyorum. Acronis True İmage programını indirmeye kalktım, yarısında yine mavi ekran.
Ayrıca 1-2 virüs de tespit ettim.

HDTUne ile error scan ve healt bölümlerinin resimleri bittikten sonra, memtest ile tarama yapıp varsa kırmızı söylemen lazım.
Geneline baktığımda hafıza yani ram hatası ancak cache olarak bilinen türde bir aygıtın disk veya ekran kartı veya ramden alınan bellek ile ilgili bir durum da olabilir.
Ekran kartı driverin güncel değilse güncelle sisteme ayrılan belleği sistem tarafından değil, maneul girip kontrol et. Yakın zamanda yüklenen güncelleştirmeler bilhassa 16.01.2014 01:00-02:00 arasında yüklenen güncelleştirme varmı başarısız olanlar dahil veya yüklediğin bir program bunun ardından 06.12.2013 ile 09.12.2013 tarihleri arasında yüklenenleri kontrol etmen lazım.
Hamachi var onu kaldır, güncel değilse güncelle düzelme yoksa kaldır. Usb 3 portuna bağladığın bir aygıt oldu mu? Usb 3 driverini güncelle.
Ek olarak imzamda ki sistem tarama 2 İndirip tarama sonucunda save report yapıp log'u burada paylaş.

Az önce mesajı gönderemeden tekrar mavi ekran aldım, 10 dakikada bir alır olduk artık.
Hamachi'den ben de şüphelenip kaldırmıştım sorun devam etti.

Taramaları yapıp yarın raporları ileteceğim.
Bunun dışında virüslü olduğunu bildiğim halde sisteme aldığım program oldu yakın bir zamanda. Bir sıkıntı çıkaracağı belliydi.

USB 3.0 portuna bağladığım aygıt oldu. Ki bundan da şüphelenmiştim. MP3 çalarımı bağlamıştım. İçerisinde microSD kartım bulunuyordu.

En önemli sorum şu : Acronis ile 93 GB'lık Backup dosyamı geri yüklesem tüm sorunlardan kurtulmuş olurum değil mi ? Backup dosyamdaki sistem sorunsuz çalışıyor.

Acronis programını kullanarak 2 saat içerisinde eski sorunsuz sistemime kavuştum. Başlangıç ekranında çalışıyor program.
Virüslerin sebebi bahsettiğim program çıktı. HDD sonuçları temiz çıktı.

3.0 portundan bağladığım MP3'ün MicroSD kartında da virüs çıktı. Kökten temizledim hepsini.
Acronis sağolsun....

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı